Trwa ładowanie...

Od 29 do 37 mln. Tyle chcą za wybudowanie 1,5 km trasy tramwajowej

Wykonawca będzie miał 8 miesięcy na realizację

Od 29 do 37 mln. Tyle chcą za wybudowanie 1,5 km trasy tramwajowej
d3ko2z6
d3ko2z6

Siedmiu wykonawców chce budować fragment trasy tramwajowej na Nowodwory. Najtańszą ofertę - na ok. 29,5 mln złotych złożyło międzynarodowe konsorcjum: polsko - hiszpańsko - litewskie, najdroższa - Hydrobudowa - ponad 37 milionów.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego , wykonawca będzie miał 8 miesięcy na realizację zamówienia od czasu podpisania umowy. Wybudowana zostanie trasa tramwajowa o długości ok. 1,5 km w ciągu ul. Światowida na odcinku: Tarchomin Kościelny (wcześniej pętla Mehoffera) – ul. Strumykowa.

W ramach inwestycji wybudowne zostaną też zostaną nowe perony przystankowe. Pojawią się na skrzyżowaniach ulic Światowida z Ordonówny i Stefanika. Otwarcie ofert w przetargu na budowę trasy tramwajowej na Nowodwory odbyło się 5 kwietnia.

Co za te pieniądze?

Jak wyjaśnia ZTM, zamówienie przewiduje m.in. budowę budynku stacji prostownikowej trakcyjnej „Nowodwory” (wraz z wyposażeniem w urządzenia elektroenergetyczne oraz budowę układu kablowego), budowę torowiska, przebudowę ul. Światowida (także zmiany układu drogowego wynikające z budowy trasy tramwajowej, czyli przebudowę istniejących skrzyżowań, ciągów pieszych i rowerowych itp.); budowę i przebudowę odwodnienia jezdni i torowiska wraz z odprowadzeniem ścieków do kanalizacji; budowę i przebudowę sygnalizacji świetlnej; przebudowę i zabezpieczenie infrastruktury podziemnej znajdującej się w kolizji z budowaną trasą tramwajową (np. sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, czy instalacji teletechnicznych), budowę oraz zagospodarowanie peronów przystankowych (oświetlenie, instalację elektryczną zasilania biletomatów, monitoringu miejskiego) oraz zagospodarowanie terenu, w tym zagospodarowanie zieleni.

d3ko2z6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ko2z6