Trwa ładowanie...
d45x0k7

Od 29 do 37 mln. Tyle chcą za wybudowanie 1,5 km trasy tramwajowej

Wykonawca będzie miał 8 miesięcy na realizację
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 29 do 37 mln. Tyle chcą za wybudowanie 1,5 km trasy tramwajowej
d45x0k7

Siedmiu wykonawców chce budować fragment trasy tramwajowej na Nowodwory. Najtańszą ofertę - na ok. 29,5 mln złotych złożyło międzynarodowe konsorcjum: polsko - hiszpańsko - litewskie, najdroższa - Hydrobudowa - ponad 37 milionów.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego , wykonawca będzie miał 8 miesięcy na realizację zamówienia od czasu podpisania umowy. Wybudowana zostanie trasa tramwajowa o długości ok. 1,5 km w ciągu ul. Światowida na odcinku: Tarchomin Kościelny (wcześniej pętla Mehoffera) – ul. Strumykowa.

W ramach inwestycji wybudowne zostaną też zostaną nowe perony przystankowe. Pojawią się na skrzyżowaniach ulic Światowida z Ordonówny i Stefanika. Otwarcie ofert w przetargu na budowę trasy tramwajowej na Nowodwory odbyło się 5 kwietnia.

d45x0k7

Co za te pieniądze?

Jak wyjaśnia ZTM, zamówienie przewiduje m.in. budowę budynku stacji prostownikowej trakcyjnej „Nowodwory” (wraz z wyposażeniem w urządzenia elektroenergetyczne oraz budowę układu kablowego), budowę torowiska, przebudowę ul. Światowida (także zmiany układu drogowego wynikające z budowy trasy tramwajowej, czyli przebudowę istniejących skrzyżowań, ciągów pieszych i rowerowych itp.); budowę i przebudowę odwodnienia jezdni i torowiska wraz z odprowadzeniem ścieków do kanalizacji; budowę i przebudowę sygnalizacji świetlnej; przebudowę i zabezpieczenie infrastruktury podziemnej znajdującej się w kolizji z budowaną trasą tramwajową (np. sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, czy instalacji teletechnicznych), budowę oraz zagospodarowanie peronów przystankowych (oświetlenie, instalację elektryczną zasilania biletomatów, monitoringu miejskiego) oraz zagospodarowanie terenu, w tym zagospodarowanie zieleni.

Przeczytajcie też: Postawią ponad 2 tys. słupków. "Tam, gdzie kierowcy nagminnie nie stosują się do zakazów parkowania"

Podziel się
d45x0k7

Podziel się opinią

Share

d45x0k7

d45x0k7