Trwa ładowanie...

Od miast-duchów po 5-milionową metropolię. Chile - prawie na wylot

Gdzie się je więcej pierogów niż w Polsce? Jezioro o zasoleniu 20-krotnie większym niż Morze Martwe - czy takowe istnieje? Czy w jednym kraju może być ponad 35 stopni różnicy temperatury miedzy dwoma miastami?

Od miast-duchów po 5-milionową metropolię. Chile - prawie na wylot
d2f6tqj
d2f6tqj

Gdzie się je więcej pierogów niż w Polsce? Gdzie jest najbardziej sucha pustynia na świecie? Jezioro o zasoleniu 20-krotnie większym niż Morze Martwe - czy takowe*istnieje?* Gdzie można zjeżdżać na nartach z widokiem na morze? Jak w wersji chilijskiej wygląda wydawanie więcej niż się zarabia? Ile trwa chilijskie "natychmiast"? Czy oficjalny miejski transport może Cie podwieźć pod drzwi? Czy w jednym kraju może być ponad 35 stopni różnicy temperatury miedzy dwoma miastami? Ile inżynierów może być na metrze kwadratowym?

Chile to kraj, o którym mało wiemy - Południk Zero zaprasza na slajdowisko - Wyspa Wielkanocna jest właśnie tam, największe festiwale muzyki metalowej w Południowej Ameryce też, największe kopalnie miedzi i saletry - również. Najbrzydsze miasta Ameryki Południowej - a jakże, tam! Najładniejsze uliczki w stylu kolonialnym, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej... tamże, najwięcej street artu i opuszczonych, ale objętych opieka UNESCO budynków.

Zapraszam na podróż po wszystkich moich odkryciach: geograficznych, socjologicznych, muzycznych - mówi Agnieszka Kornas, prelegentka - Los sprawił, że spędziłam prawie 3 miesiące w Santiago i okolicach (co oznacza parę tysięcy kilometrów w górę i w dół). Nawet jeśli jeszcze nie planujecie wyprawy do Chile, warto odkryć konsekwencje wymieszania kolonializmu i kapitalizmu, które odbijają w ludzkiej mentalności i krajobrazie.

Oprócz slajdowiska organizatorzy przygotowali także konkursy związane z Chile.

d2f6tqj

*5 września 2013, godz. 19:00 Południk Zero, ul. Wilcza 25 *

wstęp wolny

d2f6tqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f6tqj