Trwa ładowanie...
d3af8qa

Odbudują schody prowadzące na most Łazienkowski

Równolegle prowadzone są prace na przystankach znajdujących się na moście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odbudują schody prowadzące na most Łazienkowski
d3af8qa

Rozpoczęła się odbudowa schodów prowadzących na most Łazienkowski. To kolejny ważny etap w pracach związanych z odbudową przeprawy. Równolegle prowadzone są prace na przystankach znajdujących się na moście.

Przypomnijmy, most został otwarty dla ruchu kołowego 28 października 2015 r. po trwającej 199 dni odbudowie. Prace związane z odtworzeniem przeprawy toczą się jednak dalej. Jednym z najważniejszych zadań, które pozostały do dokończenia była budowa schodów prowadzących na most. Stare schody musiały zostać rozebrane. Właśnie ruszyła budowa nowych.

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął prace 14 czerwca, zaraz po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Była ona niezbędna, jako że schody zostaną odbudowane w innym kształcie niż dotychczas. Dzięki temu zachowana zostanie przestrzeń na montaż wind prowadzących na przystanki i most.

d3af8qa

Obecnie budowane są grodzie i posadowienia dla fundamentów przyszłych schodów. Następnym krokiem będzie budowa fundamentów i samej konstrukcji schodów.

Prace na przystankach

Równolegle trwają roboty na przystankach znajdujących się na moście. Montowane są oznakowania dla osób niedowidzących i niewidomych. ZDM pracuje także przy budowie zbiorników retencyjnych i kanalizacji odprowadzającej wodę z części kablobetonowej mostu. Cały czas trwają też roboty związane z zabezpieczaniem konstrukcji stalowej i betonowej mostu przed korozją.

Zgodnie z umową wszystkie prace mają zakończyć się we wrześniu.

d3af8qa

Źródło: (zdm)

Przeczytaj też: Zwłoki i duże pieniądze w mieszkaniu. Śledztwo ws. interwencji policji

d3af8qa

Podziel się opinią

Share

d3af8qa

d3af8qa