Trwa ładowanie...

Odnaleźli dokumenty z czasów II wojny. Szukają właściciela

W poszukiwania włączyła się także Ambasada Brytyjska.

Share
Odnaleźli dokumenty z czasów II wojny. Szukają właściciela
d2ulier

Torbę z dokumentami datowanymi na okres II wojny światowej, zdjęciami i paszportem brytyjskim odnalazła warszawska straż miejska. Do poszukiwań właściciela włączyła się także Ambasada Brytyjska.

We wtorek ok. godz. 15.30 strażnicy z Ochoty otrzymali zgłoszenie, że na ul. Nowogrodzkiej leży czarna torba. Kilka minut później została odnaleziona przez strażników miejskich, którzy rozpoczęli poszukiwania właściciela. - Ze względu na to, że były to dokumenty brytyjskie, skontaktowaliśmy się również z ambasadą Wielkiej Brytanii. Tam przekazano nam, że dzień wcześniej zgłosił się do nich człowiek, który poinformował o zagubieniu dokumentów należących do jego rodziny – mówi Jacek Forysiak naczelnik III Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

fot. Straż Miejska

d2ulier

Znalezisko zostało odpowiednio zabezpieczone i przekazane Ambasadzie Brytyjskiej. - Zanim ambasada wyda dokumenty mężczyźnie, dokładnie zweryfikuje jego dane i sprawdzi, czy rzeczywiście należą do niego - mówi WawaLove.pl Katarzyna Dobrowolska z warszawskiej Straży Miejskiej.

d2ulier

Podziel się opinią

Share
d2ulier
d2ulier