Trwa ładowanie...

Odsłonięto ławeczkę ks. Jana Twardowskiego!

Można na niej przysiąść, nacisnąć klawisz i posłuchać wierszy recytowanych przez samego księdza!

Odsłonięto ławeczkę ks. Jana Twardowskiego!
d2qnvqh
d2qnvqh

W Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 34, tuż przy kościele wizytek odsłonięto w czwartek ławeczkę ks. Jana Twardowskiego. Na ławeczce widnieje napis, słynne słowa księdza:* "Nie przyszedłem Pana nawracać".*

Autorem ławeczki rzeźby jest Wojciech Gryniewicz, autor pomników, m.in.: Ławeczka Juliana Tuwima, Pomnika Ofiar Komunizmu w Łodzi, rzeźby Kochanków z ulicy Kamiennej poświęconej Agnieszce Osieckiej czy pomnika Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie.

Ks. Jan Twardowski urodził się w Warszawie 1 czerwca 1915 roku. Był poetą, przedstawicielem współczesnej liryki religijnej, autorem ponad 50 książek - przede wszystkim poezji religijnej. Zmarł 18 stycznia 2006 r. w Warszawie. Został pochowany w krypcie zasłużonych w Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie. Ks. Twardowski od 1959 roku do śmierci był rektorem kościoła wizytek obok Krakowskiego Przedmieścia. Mieszkał na terenie klasztoru sióstr.

Na lewym skraju ławki siedzi odlana z brązu postać poety, który trzyma na kolanach tomik wierszy. Na zeszycie usiadła słynna z Jego wierszy biedronka. Ławeczka jest audiofoniczna - przycisk znajdujący się przy postaci ks. Twardowskiego umożliwia posłuchanie wierszy poety.

d2qnvqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnvqh