Trwa ładowanie...

Odsłonili tajemnice Warszawy. Nie tylko dla młodych

Z tą mapą nikt się źle nie zgubi.

Odsłonili tajemnice Warszawy. Nie tylko dla młodych
d35umlj
d35umlj

W ręce trafiła nam tegoroczna edycja przewodnika po Warszawie "USE IT Europe - Tourist Info for Young People" - czyli "bezpłatna mapa dla młodych podróżników. do rzeczy, stworzona przez miejscowych, niekomercyjna". Mała składana książeczka została przygotowana przez Miasto Stołeczne Warszawa, przy współpracy z Fundacją Bęc Zmiana.

I to właśnie dzięki udziałowi tej Fundacji pewnie, przewodnik okazuje się być świetną mapą po tym, co w naszym mieście warto zobaczenia, usłyszenia, posmakowania, czy odwiedzenia. W przewodniku pominięto co prawda wiele ciekawych miejsc czy miejskich inicjatyw, jednak te, które tu trafiły, z pewnością nie rozczarują turysty, który chce poznać nasze miasto od najlepszej strony.**

Przewodnik zaczyna się od praktycznych informacji - listy stołecznych hosteli, informacji o funkcjonowaniu miejskiej komunikacji i ulokowaniu punktów informacji turystycznej. Dowiedzieć się można, ile kosztują bilety autobusowe.

Dobrze przedstawia sie lista warszawskich ciekawostek i modnych, ciekawych lokali do odwiedzenia - czy to w celu napicia się dobrego piwa, czy zjedzenia dobrego posiłku. Poza standardowymi pozycjami, takimi jak PKiN, Królikarnia, Zachęta i Łazienki Królewskie, znajdziemy tu informacje o najstarszej klubokawiarni na Saskiej Kępie, dobrej księgarni anglojęzycznej, typowo warszawskich jadłodajniach i najlepszych ciastkach.

d35umlj

Turysta przeczyta o praskim "jamniku" - czyli najdłuższym budynku w Warszawie, bródnowskim Parku Rzeźby, podwórkach ze starymi kapliczkami, ścieżce Ryszarda Kapuścińskiego, Biobazaarze na terenie dawnej fabryki Norblina, czy walorach Parku Skaryszewskiego. Dowiedzieć się można, która stacja metra jest najładniejsza, gdzie napić się można dobrej kawy oraz gdzie znaleźć Warszawę przypominającą wciąż czasy komunizmu. Z tym przewodnikiem nikt nie zabłądzi do niewłaściwego klubu. Jest tu zarówno zagłębie klubowe przy 11 Listopada, Syreni Śpiew, jak i 1500 m2 i Małe Piwo. Jest Plac Zabaw, kawiarnia Towarzyska oraz zagłębie knajp i kawiarni Śródmieścia Południowego.

Najbardziej podoba się nam to, że przewodnik udowadnia, iż w każdej dzielnicy miasta znaleźć można coś wartego zobaczenia i poznania. Mapka może się przydać warszawiakom, którzy mają problem z wyborem miejsc do pokazania znajomym spoza miasta. Przez to, że lista miejsc jest bardzo różnorodna, może i dla warszawiaka być dobrym przewodnikiem po mniej znanych dzielnicach. Z tą mapką każdy śmiało może się wybrać na poznawanie Warszawy.

A minusy? Zawsze jakieś są. Nam zabrakło w przewodniku dużej listy linków, pod którymi znaleźć możemy informacje dotyczące życia miasta. Poza obecnym w przewodniku activistem, przydałaby się na przykład najbardziej znana strona informująca o clubbingu.

Zmylić może również tytuł - USE IT to według nas przewodnik nie tylko dla młodych. I starsi znajdą tu wiele atrakcji dla siebie.

d35umlj
d35umlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35umlj