Trwa ładowanie...

Odśnieżarki wyjechały na ulice. Relacja na żywo naszej reporterki

Gęste opady śniegu nadciągnęły nad Warszawę. Na stołeczne ulice wyjechały odśnieżarki, by pomóc warszawiakom przetrwać pierwszy zimowy dzień. Na miejscu akcji jest nasza reporterka.

Odśnieżarki wyjechały na ulice. Relacja na żywo naszej reporterkiŹródło: WawaLove.pl, fot: Wawalove.pl
dpj00qe
dpj00qe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 7 województw. Z intensywnymi opadami śniegu będą walczyć mazowieckie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, małopolskie, śląskie i świętokrzyskie.

Gęste opady śniegu nadciągnęły również nad Warszawę. Podróż samochodem przez centrum jest utrudniona z powodu oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Od godz. 6:15 164 posypywarki zabezpieczają warszawskie drogi. - Akcja obejmie ponad 1450 km stołecznych ulic - informuje Zarząd Oczyszczania Miasta. Co będzie później? Kolejne działania ZOM zleci po analizie szeregu danych, w tym informacji o stanie nawierzchni ulic, aktualnych danych meteorologicznych i prognozy pogody

dpj00qe

Utrudnienia nie dotyczyły jedynie kierowców. Pociągi kolei podmiejskiej w stolicy odnotowały opóźnienia. - Za to w tych pociągach co jadą taki tłok, że powietrze się nie mieści - napisała czytelniczka WawaLove.pl. Z przyczyn technicznych, od godz. 11:20 do odwołania wszystkie pociągi SKM linii S1 i S2 w kierunku Wschodnim będą kursowały przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Ochota, Powiśle i Stadion.

Śnieg pada w całej Polsce z wyjątkiem wybrzeża, Pomorza Zachodniego i zachodniej Wielkopolski. Najsilniej będzie padać w centrum i na południu kraju. Na terenach podgórskich mieszkańcy mogą się spodziewać do 15 cm śniegu. Wysoka temperatura spowoduje, że na ulicy wytworzy się śliska plucha.

ZOBACZ WIDEO: Zmieniliście już opony na zimowe? Nasza sonda

dpj00qe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpj00qe