Trwa ładowanie...

Odświeżone i unowocześnione ławki chopinowskie znów grają!

Instalacje wróciły na warszawskie ulice

Odświeżone i unowocześnione ławki chopinowskie znów grają!
d3cniy8
d3cniy8

Modernizacja 15 ławek rozstawionych na szlaku od Łazienek Królewskich po plac Krasińskich rozpoczęła się z początkiem października. Zarząd Oczyszczania Miasta zapowiedział wtedy między innymi montaż nowego typu włączników muzyki i nowszej generacji głośników.

Multimedialne ławki chopinowskie - odświeżone i unowocześnione - właśnie wróciły na swoje miejsca. Zostały oczyszczone, ocynkowane, zabezpieczone przed korozją, a także pomalowane.

d3cniy8

- Ławki poza odświeżonym wyglądem zyskały kilka nowości - informuje Wawalove.pl Zofia Kłyk z ZOMu. - Najważniejszą zmianą jest poprawa jakość dźwięku. Ławki odtwarzają kompozycje Fryderyka Chopina głośniej i wyraźniej. Zapewniają to głośniki nowszej generacji, które wymieniono w każdej ławce. Kosmetyczną, ale jednak istotną dla użytkowników zmianą, jest niebieskie podświetlenie włączników. Poświata sygnalizuje, że ławka uruchamia muzykę - dodaje.

Podczas modernizacji ławki unowocześniono wprowadzając przy kodach QR tagi NFC. Z obu funkcji można korzystać używając smartfona lub tabletu. Po zeskanowaniu kodów użytkownik może pobrać aplikację chopinowską i połączyć się ze stroną Warszawa Chopina .

Szlak multimedialnych ławek chopinowskich powstał w stolicy z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Modernizacji dokonano po 5 latach ich funkcjonowania.

d3cniy8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cniy8