Trwa ładowanie...
d1zignc

Odwołają Puchar Polski na Narodowym?

Brakuje certyfikatu straży pożarnej, który potwierdziłby sprawność systemu sygnalizacji alarmu pożarowego. Policja też ma wątpliwości
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odwołają Puchar Polski na Narodowym?
d1zignc

W piątek wydana zostanie decyzja dotycząca tego, czy finał Pucharu Polski może odbyć się na Stadionie Narodowym . Policja i straż pożarna mają duże zastrzeżenia co do obiektu - pisze "Przegląd Sportowy". Finał Pucharu Polski w piłce nożnej ma zostać rozegrany 2 maja. Niestety, wszystko wskazuje na to, że opinie straży i policji dotyczące jego organizacji będą negatywne. Straż pożarna informuje, że brakuje certyfikatu, który potwierdziłby sprawność systemu SAP (Sygnalizacja Alarmu Pożarowego). Jak czytamy, nie chce go wystawić wykonawca. Prawdopodobnie chodzi o zaległości finansowe.

Policja ma natomiast problem z oszacowaniem ryzyka tego meczu. To istotne, bowiem podczas ostatniego finału Pucharu Polski doszło do rozróby, w której uczestniczyli kibole Legii Warszawa i Wisły Kraków.

O ile argumenty policji wydają się mieć sens, o tyle dziwi stanowisko straży pożarnej. Przecież co chwilę na Narodowym odbywają się wielkie imprezy. Więc raz straż pożarna wydaje zgodę, a raz nie? Trochę to śmieszne. Od momentu oddania obiektu do użytku, odwołano już 5 dużych wydarzeń, które miały mieć na nim miejsce. Komendant Straży Pożarnej wyjaśnia, że system ostrzegawczy nie działa i straż nie ma zamiaru wydawać zgody i iść na ustępstwa. Gdyby doszło do wypadku, cała odpowiedzialność spadłaby na straż, a ta "nie chce odpowiadać za cudze błędy".

d1zignc

Rzecznik straży pożarnej powiedział nam, każda impreza traktowana jest indywidualnie, a stadion za każdym razem jest testowany inaczej. Na przykład w meczu towarzyskim ze Szkocją strażacy "zastępowali" system alarmowy. Ten mecz też dostał negatywną opinię, jednak straż zdecydowała się ugiąć po presją, co - jak twierdzi Przegląd - naraziło służby na śmieszność.

Wygląda więc na to, że jutrzejsze opinie straży i policji dotyczące organizacji meczu na Narodowym będą negatywne.

Przeczytajcie też: Tak będzie wyglądał Basen Narodowy! [WIDEO i ZDJĘCIA]

d1zignc

Podziel się opinią

Share
d1zignc
d1zignc