Trwa ładowanie...

Ofiary dekretu Bieruta chcą dymisji Prezydent Warszawy

Zrzeszenie Dekretowiec domaga się wprowadzenia w Warszawie zarządu komisarycznego i zawieszenia Hanny Gronkiewicz-Waltz w funkcji prezydent miasta

Ofiary dekretu Bieruta chcą dymisji Prezydent Warszawy
djs11va
djs11va

Stosowny wniosek w tej sprawie został już złożony na ręce Donalda Tuska - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej RDC . Zrzeszenie Dekretowiec zarzuca prezydent Warszawy opieszałość w załatwianiu spraw administracyjnych i lekceważenie wyroków sądowych.

Jest kodeks postępowania administracyjnego, który daje konkretne terminy załatwiania spraw administracyjnych. Te terminy permanentnie są łamane w biurze gospodarki nieruchomościami. Jeżeli sąd zasądza odszkodowanie to nie wypłacają odszkodowań. Jeżeli sąd nakazuje załatwienie sprawy, wydanie decyzji to ich nie wydają - mówił w RDC Aleksander Grabiński, prezes Zrzeszenia Dekretowiec.

Agnieszka Kłąb z biura prasowego stołecznego ratusza uważa z kolei, że to prawo reprywatyzacyjne szwankuje: - Nowa ustawa na pewno pomogłaby w szybszym załatwianiu tych spraw (...). Natomiast tej ustawy cały czas nie ma i cały czas musimy się poruszać w tym ułomnym, ale jednak obowiązującym stanie.

W Warszawie toczy się 8 tysięcy postępowań w sprawie odzyskania nieruchomości zabranych dekretem Bieruta.

Warszawa to miasto, w którym w 1945 r. podpisem prezydenta Bieruta wszyscy właściciele utracili swoje nieruchomości. Dotąd w Polsce nie udało się przyjąć ogólnokrajowej ustawy reprywatyzacyjnej. Platforma Obywatelska planuje wesprzeć finansowo Warszawę, która spłaca spadkobierców nieruchomości odebranych dekretem Bieruta. Projekt ma być przedstawiony jeszcze przed wakacjami.

djs11va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djs11va