Trwa ładowanie...

Ogłoszono przetarg na budowę wschodniego odcinka obwodnicy śródmiejskiej

Ma zostać zrealizowany w latach 2015-2021

Ogłoszono przetarg na budowę wschodniego odcinka obwodnicy śródmiejskiej
d2k6zqm
d2k6zqm

Warszawa ogłosiła własnie przetarg na projekt i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych dla budowy wschodniego odcinka obwodnicy śródmiejskiej – od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej. Termin składania ofert mija 25 listopada 2015 r.

Jak informuje Urząd Miasta, w ramach prac projektowych ma zostać wykonana m.in. analiza funkcjonalno-ruchowa i przestrzenna trasy na odcinku od skrzyżowania z ul. Międzyborską, poprzez ul. Grenadierów, rondo Wiatraczna, ul. Szaserów, Chrzanowskiego, Kozią Górkę, Zabraniecką – Księżnej Anny, Trasę Świętokrzyską do ul. Radzymińskiej. Na etapie koncepcji programowej powstaną co najmniej trzy warianty przedsięwzięcia. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 30 miesięcy na realizację zadania.

Tunel pod rondem Wiatraczna

W projekcie drogi uwzględnione zostaną rozwiązania, które ułatwią ruch pieszy pomiędzy przystankami różnych środków komunikacji publicznej na węzłach i skrzyżowaniach. W szczególności dotyczy to rejonu ronda Wiatraczna (tramwaj, autobus, w przyszłości metro) i ul. Radzymińskiej (kolej, autobus, metro). Analizowana będzie także, pod kątem kosztów finansowych, środowiskowych i społecznych, kwestia długości tunelu dla przeprowadzenia jezdni głównych trasy pod rondem Wiatraczna.

Projekt trasy ma uwzględnić planowaną lokalizację stacji metra w rejonie ronda Wiatraczna, estakady w miejscach przekroczenia terenów kolejowych (Kozia Górka, łącznica kolejowa nr 503 Warszawa Wschodnia Towarowa – Warszawa Wileńska – Marki) oraz przystanki autobusowe wraz z zejściami na wiaduktach nad liniami kolejowymi nr 2 i 7. Analizowane ma być także przesunięcie trasy i układu torowego w stronę ul. Zabranieckiej na odcinku od skrzyżowania z Trasą Świętokrzyską do ul. Radzymińskiej. Węzeł z ul. Radzymińską ma umożliwiać w przyszłości kontynuację budowy trasy w kierunku węzła Żaba.

Prace projektowe oraz roboty budowlane będą realizowane w latach 2015-2021 r. Przypominamy, że budowa odcinka od ronda Wiatraczna do ronda Żaba zapowiadana była wielokrotnie, miała być gotowy m.in. na Euro 2012, ale wciąż odkładano decyzję o jego budowie.

d2k6zqm
d2k6zqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k6zqm