Trwa ładowanie...

Ogród Botaniczny UW otwarty ostatni dzień!

Warto się wybrać na sobotni spacer.

Ogród Botaniczny UW otwarty ostatni dzień!
d2jv4c6
d2jv4c6

Jeszcze tylko jutro, po raz ostatni w tym roku warszawiacy będa mogli pospacerować po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Waro choćby dla takich widoków, jakie możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Przypominamy: studenci, pracownicy, emeryci UW, a także członkowie Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego za okazaniem legitymacji wchodzą za darmo.

Jest to miejsce szczególne, będące namiastką dzikiej przyrody w centrum wielkiego miasta. Stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość pogrążenia się w dowolnej chwili w inny, piękniejszy świat. Częsty z nim kontakt rozwija zmysł obserwacji, pozwala dostrzec nie tylko jego urok lecz także wielką różnorodność roślin. Niektóre z drzew sadzone były ręką założyciela Ogrodu, Michała Szuberta. Do takich należy ogromny buk zwyczajny (Fagus sylvatica) jeden z opiekuńczych duchów Ogrodu oraz przybysz z dalekich Chin, miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba), którego liść w kształcie wachlarza stał się symbolem Ogrodu. Poza niezwykłymi roślinami znaleźć można tu również pamiątki naszej historii, takie jak fundament Świątyni Opatrzności, która miała być zbudowana w tym miejscu dla uczczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

d2jv4c6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jv4c6