Trwa ładowanie...
d1iufea

Ogród Botaniczny UW otwarty ostatni dzień!

Warto się wybrać na sobotni spacer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogród Botaniczny UW otwarty ostatni dzień!
d1iufea

Jeszcze tylko jutro, po raz ostatni w tym roku warszawiacy będa mogli pospacerować po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Waro choćby dla takich widoków, jakie możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Przypominamy: studenci, pracownicy, emeryci UW, a także członkowie Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego za okazaniem legitymacji wchodzą za darmo.

Jest to miejsce szczególne, będące namiastką dzikiej przyrody w centrum wielkiego miasta. Stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość pogrążenia się w dowolnej chwili w inny, piękniejszy świat. Częsty z nim kontakt rozwija zmysł obserwacji, pozwala dostrzec nie tylko jego urok lecz także wielką różnorodność roślin. Niektóre z drzew sadzone były ręką założyciela Ogrodu, Michała Szuberta. Do takich należy ogromny buk zwyczajny (Fagus sylvatica) jeden z opiekuńczych duchów Ogrodu oraz przybysz z dalekich Chin, miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba), którego liść w kształcie wachlarza stał się symbolem Ogrodu. Poza niezwykłymi roślinami znaleźć można tu również pamiątki naszej historii, takie jak fundament Świątyni Opatrzności, która miała być zbudowana w tym miejscu dla uczczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

d1iufea

Przeczytaj też: Warszawa oczami obcokrajowca. Część IV: albo się kocha, albo nienawidzi

d1iufea

Podziel się opinią

Share
d1iufea
d1iufea