WP

Ogród Botaniczny UW otwarty ostatni dzień!

Warto się wybrać na sobotni spacer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogród Botaniczny UW otwarty ostatni dzień!
WP

Jeszcze tylko jutro, po raz ostatni w tym roku warszawiacy będa mogli pospacerować po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Waro choćby dla takich widoków, jakie możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Przypominamy: studenci, pracownicy, emeryci UW, a także członkowie Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego za okazaniem legitymacji wchodzą za darmo.

Jest to miejsce szczególne, będące namiastką dzikiej przyrody w centrum wielkiego miasta. Stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość pogrążenia się w dowolnej chwili w inny, piękniejszy świat. Częsty z nim kontakt rozwija zmysł obserwacji, pozwala dostrzec nie tylko jego urok lecz także wielką różnorodność roślin. Niektóre z drzew sadzone były ręką założyciela Ogrodu, Michała Szuberta. Do takich należy ogromny buk zwyczajny (Fagus sylvatica) jeden z opiekuńczych duchów Ogrodu oraz przybysz z dalekich Chin, miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba), którego liść w kształcie wachlarza stał się symbolem Ogrodu. Poza niezwykłymi roślinami znaleźć można tu również pamiątki naszej historii, takie jak fundament Świątyni Opatrzności, która miała być zbudowana w tym miejscu dla uczczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

WP

Przeczytaj też: Warszawa oczami obcokrajowca. Część IV: albo się kocha, albo nienawidzi

Podziel się
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP