Trwa ładowanie...
d10r5wq

Ogród Krasińskich nominowany w plebiscycie „Polski krajobraz 2014”

Głosowanie do 5 marca br.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogród Krasińskich nominowany w plebiscycie „Polski krajobraz 2014”
d10r5wq

Konkurs został ogłoszony przez Grupę Sztuka Architektury, która już po raz siódmy zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku – a w nim przestrzeni publicznej.

Zobaczcie też: Jesień w Ogrodzie Krasińskich [WIDEO]**

Na Ogród można głosować do 5 marca na www.sztuka-krajobrazu.pl - „Plebiscyt Polski Krajobraz 2014- GŁOSOWANIE” – Przestrzeń publiczna – 8 pozycja.

d10r5wq

* Ogród Krasińskich *po rewaloryzacji został oddany do użytku w maju 2014 r. Prace rewaloryzacyjne poprzedzone były konkursem architektonicznym, którego celem był wybór najlepszej, odpowiadającej zaleceniom konserwatorskim koncepcji. Ostatnia duża jego modernizacja miała miejsce na początku XIX w. wg. projektów Franciszka Szaniora. Obecna miała charakter kompleksowy i objęła zieleń, układ drogowy, wodny, oświetlenie oraz elementy małej architektury.

Nowy Ogród jest niezwykle chętnie odwiedzany przez warszawiaków. Ma dwa place zabaw dla dzieci, dwie fontanny, wiele wygodnych ławek, wybieg dla psów, pola do gry w boule, stoliki do gry w szachy oraz plenerową siłownię, przepięknie ukwiecone w sezonie klomby oraz zadbane trawniki, na których można leżakować.

d10r5wq

Podziel się opinią

Share
d10r5wq
d10r5wq