Trwa ładowanie...
d1c0gm3

Okradli strażaków ze sprzętu. "Straty są ogromne"

Do włamania doszło w nocy z piątku na sobotę (29/30 czerwca). O tym przykrym zdarzeniu poinformowali zszokowani strażacy z OSP Kośmin w pow. grójeckim przez media społecznościowe. Straty szacowane są na 70 tys. złotych. To kolejny taki przypadek w woj. mazowieckim w ciągu ostatnich tygodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ochotnicza Straż Pożarna w Kośminie nie może teraz wyjeżdżać do akcji ratowniczych.
Ochotnicza Straż Pożarna w Kośminie nie może teraz wyjeżdżać do akcji ratowniczych. (Facebook.com, Fot: OSP Kośmin)
d1c0gm3

- "Uwaga! Dnia dzisiejszego została okradziona nasza jednostka!!!! Straty są ogromne!!" - brzmi emocjonalny wpis na fanpage'u prowadzonym przez ochotników z Kośmina. Wszystko wskazuje na to, że złodzieje dobrze wiedzieli, skąd zabierają cenny, choć tak potrzebny do ratowania ludzkiego życia i mienia sprzęt. W ręce rabusiów wpadły m.in. piły spalinowe, motopompy, kilkadziesiąt odcinków węży, nożyce do cięcia drutu, siekierę, kosiarkę i skrzynkę narzędziową.

Złodzieje włamali się również do sali wewnątrz jednostki. Jak wyliczają kośmińscy strażacy na Facebooku, skradziony sprzęt był kompletowany przez dekadę. - "Na chwilę obecną zostaliśmy wykluczeni z działań ratowniczo-gaśniczych ze względu na brak podstawowego wyposażenia" - piszą poszkodowani.

Jak podała "Rzeczpospolita", dzięki informacjom od internautów udało się ustalić, jakimi pojazdami mogli poruszać się złodzieje. Sprawcy prawdopodobnie oddalili się z miejsca zdarzenia "białym renault w typie espace, o numerach rejestracyjnych rozpoczynających się od TK". Ten samochód widziano już wcześniej, gdy do podobnego incydentu doszło w Piekarach koło Mszczonowa. Wtedy wartość skradzionych rzeczy wyceniono na 27 tys. złotych.

d1c0gm3

Strażacy z Kośmina apelują o pomoc. - "W związku z zapytaniami o możliwość wsparcia dla OSP w Kośminie po kradzieży sprzętu, Zarząd OSP Kośmin podjął decyzje o publicznym udostępnieniu nr konta, na które można przekazać darowiznę. W tytule prosimy o dopisek "Darowizna". Środki będą przeznaczone na wyposażenie samochodu w stopniu umożliwiającym powrót do pododdziału. Numer konta: 61912800022001000001850001. Jednocześnie pragniemy podziękować za wsparcie jakie otrzymujemy" - piszą okradzeni ochotnicy.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Usiłował ukraść bankomat

d1c0gm3

Podziel się opinią

Share
d1c0gm3
d1c0gm3