Trwa ładowanie...
d1hqq9b

Olszewski: projekt ws. metropolii powinien być rządowy. "Nie traktować Warszawy jako gorszy sort"

Wypadek na Bielanach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olszewski: projekt ws. metropolii powinien być rządowy. "Nie traktować Warszawy jako gorszy sort"
d1hqq9b

O to, by projekt ustawy metropolitalnej dla Warszawy był rządowy a nie poselski - zaapelował w czwartek wiceprezydent warszawy Michał Olszewski. Warszawski ratusz chce też więcej czasu na konsultacje ws kształtu przyszłej metropolii warszawskiej.

W czwartek w południe mają się odbyć u wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery konsultacje z przedstawicielami gmin wymienionych w dotychczasowej propozycji PiS dotyczącej utworzenia metropolii warszawskiej.

Wcześniej wojewoda spotkał się m.in. z wiceprezydentem Olszewskim, prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim oraz burmistrzem Podkowy Leśnej Arturem Tusińskim.

d1hqq9b

Olszewski poinformował po spotkaniu, że podczas rozmowy u wojewody apelował o przełożenie czwartkowych konsultacji z samorządowcami. Przypomniał m.in. że w czwartek Rada Warszawy zajmuje się budżetem miasta.

Wiceprezydent stolicy podkreślał, że stołeczny ratusz nie jest przeciwko współpracy metropolitalnej. - Ale zakładamy, że to musi być normalna spokojna rozmowa - zaznaczył Olszewski.

Poinformował również, że podczas spotkania z wojewodą zwrócił się o to, by to rząd, a nie posłowie PiS, przygotował i przedstawił projekt ustawy ws metropolii warszawskiej. Przypomniał, że podobna ustawa dla Śląska - uchwalona w ubiegłym tygodniu przez Sejm, którą teraz zajmuje się Senat - byłą inicjatywą rządu Beaty Szydło.

- Nie widzimy powodu dlaczego pan wojewoda i pan poseł Jacek Sasin nie mogą przekonać swoich kolegów posłów żeby nie traktować Warszawy i metropolii warszawskiej jako gorszy sort. Chcemy być traktowani tak samo - podkreślił wiceprezydent Warszawy.

d1hqq9b

Źródło: PAP

Przeczytajcie też: Deweloper wytnie drzewa w parku. MJN oskarża prezydent o pozwolenie. Ratusz zapowiada kontrolę

d1hqq9b

Podziel się opinią

Share
d1hqq9b
d1hqq9b