Trwa ładowanie...

ONR przeprasza za spalenie Tęczy!

Czy narodowcy zmienili się?

ONR przeprasza za spalenie Tęczy!
d2yn1wo
d2yn1wo

Po ostatnim spaleniu Tęczy na pl. Zbawiciela rozpętała się żywa dyskusja w internecie. Spora grupa internautów, sfrustrowanych ilością nienawistnych komentarzy skierowanych w stronę zwolenników instalacji, postanowiła założyć na Facebooku fanpage " Wielkie sprzątanie FB. Stop mowie nienawiści, faszyzmowi i agresji ".

Czytaj również: "Tęcza" wróci w kwietniu!

Kilka dni temu na Facebooku podano wiadomość, że dzięki reakcji internautów udało się na Facebooku zamknąć między innymi stronę ONRu - Obozu Narodowo-Radykalnego. Za mowę nienawiści.

Już dwa dni później strona pojawiła się na nowo.... jednak zupełnie odmieniona! Logo ONRu zostało wzbogacone o przyjaźnie wyglądający kwiatek. W tle strony powiewa tęczowa flaga. "*Zmieniliśmy zdanie. Od dziś walczymy o prawa człowieka, o równość i odbudowanie tęczy. Na nowy symbol wybieramy Kwiatangę, niech będzie z Wami!" - *takie słowa pojawiły się na nowej stronie radykalnej organizacji nacjonalistycznej.

W postach czytamy m.in.:

Naród to wspólnota budowana na wolnej woli, nie na plemienności, krwi i wykluczeniach. Imigrant sprzedający kebsa, feministka, sąsiad gej - należą do narodu, jeśli tak czują. Naród to demos, nie etnos. Radykalnie to podkreślamy. Dlatego jesteśmy Obozem Narodowo-Radykalnym.

Na stronie czytamy też słowa: "Przepraszamy za spalenie Tęczy".

Co w odpowiedzi pisza internauci?

d2yn1wo

- Nie ma sprawy, zdarza się, czasem słońce, czasem deszcz, czasem tęcza.

- Wybaczamy ale odbudujcie ją szybko łobuziaki.

Nowa strona ONR

Pięknie prawda? Niestety, odmiana ONR nie jest raczej poważna. "Strona jest satyrą polityczną i nie odzwierciedla rzeczywistości. Jej zadaniem jest działanie na rzecz dobrego imienia polskich organizacji społecznych o długoletnich tradycjach.* Naszym celem jest wspieranie i kreowanie ich nowego medialnego wizerunku jako działających na rzecz równości, stojących na straży ogólnoludzkich wartości i polskiej Konstytucji*".

d2yn1wo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yn1wo