Trwa ładowanie...
d1ximn0

ONR przeprasza za spalenie Tęczy!

Czy narodowcy zmienili się?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ONR przeprasza za spalenie Tęczy!
d1ximn0

Po ostatnim spaleniu Tęczy na pl. Zbawiciela rozpętała się żywa dyskusja w internecie. Spora grupa internautów, sfrustrowanych ilością nienawistnych komentarzy skierowanych w stronę zwolenników instalacji, postanowiła założyć na Facebooku fanpage " Wielkie sprzątanie FB. Stop mowie nienawiści, faszyzmowi i agresji ".

Czytaj również: "Tęcza" wróci w kwietniu!

Kilka dni temu na Facebooku podano wiadomość, że dzięki reakcji internautów udało się na Facebooku zamknąć między innymi stronę ONRu - Obozu Narodowo-Radykalnego. Za mowę nienawiści.

d1ximn0

Już dwa dni później strona pojawiła się na nowo.... jednak zupełnie odmieniona! Logo ONRu zostało wzbogacone o przyjaźnie wyglądający kwiatek. W tle strony powiewa tęczowa flaga. "*Zmieniliśmy zdanie. Od dziś walczymy o prawa człowieka, o równość i odbudowanie tęczy. Na nowy symbol wybieramy Kwiatangę, niech będzie z Wami!" - *takie słowa pojawiły się na nowej stronie radykalnej organizacji nacjonalistycznej.

W postach czytamy m.in.:

Naród to wspólnota budowana na wolnej woli, nie na plemienności, krwi i wykluczeniach. Imigrant sprzedający kebsa, feministka, sąsiad gej - należą do narodu, jeśli tak czują. Naród to demos, nie etnos. Radykalnie to podkreślamy. Dlatego jesteśmy Obozem Narodowo-Radykalnym.

*Na stronie czytamy też słowa: "Przepraszamy za spalenie Tęczy". *

d1ximn0

Co w odpowiedzi pisza internauci?

- Nie ma sprawy, zdarza się, czasem słońce, czasem deszcz, czasem tęcza.

- Wybaczamy ale odbudujcie ją szybko łobuziaki.

* Nowa strona ONR*

d1ximn0

Pięknie prawda? Niestety, odmiana ONR nie jest raczej poważna. "Strona jest satyrą polityczną i nie odzwierciedla rzeczywistości. Jej zadaniem jest działanie na rzecz dobrego imienia polskich organizacji społecznych o długoletnich tradycjach.* Naszym celem jest wspieranie i kreowanie ich nowego medialnego wizerunku jako działających na rzecz równości, stojących na straży ogólnoludzkich wartości i polskiej Konstytucji*".

d1ximn0

Podziel się opinią

Share
d1ximn0
d1ximn0