Trwa ładowanie...
d3dt7dp

Opisz Warszawę w stu słowach. Masz czas tylko do niedzieli

Patronem duchowym pierwszej polskiej edycji konkursu jest Leopold Tyrmand
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opisz Warszawę w stu słowach. Masz czas tylko do niedzieli
d3dt7dp

Tylko do niedzieli można zgłaszać prace do konkursu „Warszawa w 100 słowach". Pomysł na opisywanie miasta w stu słowach przywędrował z chilijskiego Santiago. W Europie po raz pierwszy pojawił się na Węgrzech. W tym roku konkurs odbędzie się we wszystkich stolicach państw Grupy Wyszehradzkiej: Budapeszcie, Bratysławie, Pradze i w Warszawie.

Monika Błaszczak z Węgierskiego Instytutu Kultury informuje, że na warszawski konkurs napłynęło już ponad 300 zgłoszeń. Zachęca też do dalszego nasyłania prac, bo najlepsze z nich zostaną opublikowane w książce promującej stolicę. 12 z nich zobrazują najlepsi rysownicy. - Pojawiają się wiersze, anegdoty, historie smutne i zabawne - to też jest ciekawy przegląd tego, co ludzie myślą o Warszawie, w jaki nastrój wprowadza ich miasto, w którym żyją - mówi Błaszczak.

Opowieści można przesyłać korzystając z formularza po zalogowaniu się na tej stronie internetowej . Patronem duchowym pierwszej polskiej edycji jest Leopold Tyrmand, warszawiak znany z powieści tj. “Zły” czy “Siedem dalekich rejsów”, a także opowiadań, które w głównej mierze dotyczą Warszawy.

d3dt7dp

Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest na 19 marca, czyli w 32. rocznicę śmierci pisarza. Konkurs odbywa się w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

Przeczytajcie też: Lotnisko w Modlinie z bramką biometryczną. Zeskanuje twarz i odciski przy odprawie

d3dt7dp

Podziel się opinią

Share

d3dt7dp

d3dt7dp