Trwa ładowanie...
d2iqr81

Opozycja zorganizuje w stolicy wielki marsz poparcia dla obecności Polski w UE

Schetyna: - Razem będziemy chcieli powiedzieć, że nie pozwolimy, by Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Europy.
Share
Opozycja zorganizuje w stolicy wielki marsz poparcia dla obecności Polski w UE
d2iqr81

Platforma Obywatelska wraz z innymi partiami opozycyjnymi i Komitetem Obrony Demokracji zorganizują 7 maja w Warszawie marsz poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej - poinformowali w środę liderzy m.in. PO, KOD, Nowoczesnej i PSL.

- Razem będziemy chcieli powiedzieć, że nie pozwolimy, by Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Europy. Nie pozwolimy na takie rządy PiS, które psują prawo, psują konstytucję, psują nasze państwo - mówił podczas środowego briefingu przed KPRM lider PO Grzegorz Schetyna.

- 7 maja obchodzimy święto Europy, święto naszej europejskości, święto wspólnoty ludzi szanującej wartości europejskie, wartości demokratyczne, dla których ważna jest wolność - podkreślał lider KOD Mateusz Kijowski. Dodał, że marsz KOD-u organizowany jest wraz z partnerami politycznymi i społecznymi. Udział w nim mają wziąć - poza partiami opozycyjnymi - m.in. związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

d2iqr81

Trasa marszu

Lider KOD poinformował, że manifestanci wyruszą 7 maja o godz. 13 spod Trybunału Konstytucyjnego i przejdą na plac Piłsudskiego. - Będziemy podkreślać, że Polacy kochają Europę, że są Europejczykami, że nie oddadzą wolności - mówił Kijowski. Nie damy się wypchnąć z Europy. Jesteśmy i będziemy w Europie. Zaprosił do udziału w marszu "wszystkie środowiska szanujące demokrację, szanujące Europę, ceniące wartości europejskie".

Szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że Polska jest równoprawnym członkiem UE. - Będziemy szli za czymś, nie przeciwko czemuś - mówił.

Z kolei lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapewniał, że - ludzi dobrej woli jest więcej. - Więcej jest ludzi, którzy chcą pozostać w Europie niż tych, którzy chcą nas z niej wypchnąć - dodał.

d2iqr81

Źródło:(PAP)

Przeczytaj też: Festiwal Krzysztofa Komedy. Gwiazdy zaprezentują repertuar znakomitego jazzmena

d2iqr81

Podziel się opinią

Share
d2iqr81
d2iqr81