Trwa ładowanie...

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej laureatem Grammy!

Zespół pod dyrekcją Antoniego Wita zwyciężył w kategorii "najlepsze kompendium klasyczne" - za płytę z utworami Krzysztofa Pendereckiego

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej laureatem Grammy!
d3j5n0y
d3j5n0y

Antoni Wit był nominowany do Grammy aż siedmiokrotnie. Razem z orkiestrą warszawskiej Filharmonii Narodowej nagrał kilkanaście krążków z muzyką Pendereckiego. Na nagrodzonej płycie znalazły się utwory takie jak "Fonogrammi", "Koncert na róg", "Partita", czy "Anaklasis".

Razem z orkiestrą Filharmonii Narodowej w nagraniu wzięli udział soliści: flecistka Urszula Janik, klawesynistka Elżbieta Stefańska i grająca na rogu Jennifer Montone. Album wydany został przez firmę Naxos w czerwcu ubiegłego roku. Reżyserami nagrania i współlaureatami wyróżnienia są Andrzej Sasin i Aleksandra Nagórko.

Antoni Wit jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Narodowej w Warszawie od 1 stycznia 2002 roku, a 1 września 2013 r. zakończy swoją pracę w tej placówce. Jako dyrektor Filharmonii Narodowej poprowadził z jej zespołem ponad 420 koncertów, w tym ponad 190 za granicą.

d3j5n0y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j5n0y