Trwa ładowanie...

Orszak Trzech Króli 2020 w Warszawie. Trasa i atrakcje na jarmarku świątecznym

6 stycznia 2020 po raz 12. na ulicach Warszawy pojawi się Orszak Trzech Króli. Na jego uczestników czeka wiele atrakcji. Sprawdź, jaką trasą przejdzie świąteczny pochód i jaki będzie program całego wydarzenia.

Orszak Trzech Króli 2020 w Warszawie. Trasa i atrakcje na jarmarku świątecznymŹródło: PAP, fot: PAP/Radek Pietruszka
dd24skk
dd24skk

Orszak Trzech Króli 2020 w Warszawie. Trasa przemarszu

Orszak Trzech Króli pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" przejdzie 6 stycznia przez ponad 850 miejscowości w Polsce. W Warszawie pochód zorganizowano po raz pierwszy w 2009 roku. Od tego czasu jego trasa nie ulega zmianie: uroczysty i rozśpiewany marsz warszawiaków z dziećmi zaczyna się na Placu Zamkowym. "Chcemy rozkolędować Polskę" – deklarują organizatorzy.

Trasa Orszaku Trzech Króli w Warszawie:

  • Plac Zamkowy
  • Krakowskie Przedmieście
  • Królewska
  • Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przemarsz ma potrwać od 11:30 do 14:00. 6 stycznia zmienią się trasy autobusów linii 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518. Będą one skierowane na trasy objazdowe.

Orszak Trzech Króli 2020 w Warszawie. Program wydarzenia

Na Orszaku Trzech Króli w Warszawie pojawi się wiele atrakcji. Na Placu Zamkowym wystąpi chór Ave, odbędzie się między innymi taniec smoka oraz atak diabłów na orszak. W przebraniach wystąpią chłopcy i dziewczęta ze szkoły „Żagle” Stowarzyszenia Sternik, która była przed laty inicjatorem pochodu.

dd24skk

Odbędzie się musztra legionu rzymskiego, a w ramach tradycyjnych jasełek zobaczymy sceny "Dwór Heroda", "Walka dobra ze złem" i "Brama anielska". W trakcie pochodu wolontariusze będą rozdawali warszawiakom korony i śpiewniki.

Po przejściu pochodu, na Placu Piłsudskiego Trzej Królowie wręczą małemu Jezusowi mirrę, kadzidło i złoto, a uczestników marszu pobłogosławi arcybiskup metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. Następnie na placu odbędzie się Jarmark świąteczny Orszaku Trzech Króli. Możemy kupić drewniane zabawki, wyroby z wikliny, ręcznie szyte maskotki dla dzieci, skosztować miodu, chałwy, krówek, oscypków i wielu innych potraw. Na zgłodniałych będą czekać foodtrucki ze slow food.

Organizator zachęca też do pobrania dwóch aplikacji:

  • Orszak Trzech Króli zawiera informacje na temat trasy pochodów w całej Polsce, spis atrakcji, informację o miejscu postoju wielbłądów.
  • Śpiewnik Orszaku Trzech Króli pomoże włączyć się w śpiewanie kolęd, pieśni patriotycznych i eucharystycznych.

Poniżej filmik promujący tegoroczny Orszak Trzech Króli:

Orszak Trzech Króli 2020 na Targówku

Co ciekawe, centralny Orszak Trzech Króli nie będzie jedynym tego typu wydarzeniem w Warszawie. Dzielnicowy pochód na Targówku zacznie się od mszy w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej o godz. 12:00. Orszak ruszy sprzed Domu Kultury Świt przy ulicy Wysockiego 11 o godz. 13:00 trasą: Bartnicza – Wysockiego (jezdnia zachodnia do ul. Matki Teresy z Kalkuty) – Wysockiego (jezdnia wsch.) – Bartnicza. Orszaki w miejscowościach położonych pod Warszawą przejdą także między innymi w Łomiankach, Piasecznie, Pruszkowie i Legionowie.

Zobacz też: Abp Marek Jędraszewski ostrzegał przed ekologizmem. "To wewnętrzna kościelna gra"

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd24skk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd24skk