Trwa ładowanie...

Osiedle na skażonym gruncie. Deweloper zapewnia, że jest bezpiecznie

"Nie stanowi zagrożenia dla okolicznych mieszkańców".

Osiedle na skażonym gruncie. Deweloper zapewnia, że jest bezpiecznie
d2uo6i4
d2uo6i4

Metodologia czyszczenia gruntów nie stanowi zagrożenia dla okolicznych mieszkańców - zapewnia deweloper, firma BPI. Wcześniej firma informowała sąsiadów, że ze względów bezpieczeństwa nie powinni otwierać okien, ani zbliżać się w okolice prowadzonej budowy.

Chodzi o osiedle, jakie powstaje w okolicy skrzyżowania Obozowej z ulicą św. Stanisława (więcej o tej sprawie) . Będzie się ono składać z dwóch sześciopiętrowych budynków, w których znajdzie się niemal 300 mieszkań. Okoliczni mieszkancy chca wstrzymania prac. Boją się o swoje zdrowie. Pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się wkrótce po rozpoczęciu prac ziemnych, i od tego czasu nieprzyjemny zapach regularnie towarzyszy prowadzonej budowie. Niepokój wzrósł, gdy deweloper wysłał do nich pismo, w którym informował, że ze względów bezpieczeństwa nie powinni otwierać okien, ani zbliżać się w okolice prowadzonej budowy. Badania, które zlecił sam deweloper wskazały na obecność w glebie wielu substancji chemicznych oraz metali ciężkich. Wśród nich m.in. baru, arsenu, cynku oraz benzyn i olejów.

Oświadczenie dewelopera

W poniedziałek 8 lutego BPI Polska uczestniczyła w spotkaniu roboczym w tej sprawie. Odbyło się ono w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i wzięła w nim udział dyrektor Ewa Gawor oraz przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Biura Ochrony Środowiska oraz Urzędu Dzielnicy Wola.

W oświadczeniu przesłanym dziś do WawaLove.pl możemy przeczytać, że "Podczas spotkania potwierdzono swoje zobowiązanie do usunięcia historycznych zanieczyszczeń gruntów na terenie inwestycji Wola Libre przy ul. Obozowej 20 w Warszawie. Plan prac został ponownie skonsultowany ze wszystkimi uczestniczącymi instytucjami, które potwierdziły, że metodologia remediacji zaproponowana przez dewelopera nie stanowi zagrożenia dla okolicznych mieszkańców".

Na spotkaniu ustalono ponadto, że oczyszczenie gruntów powinno nastąpić jak najszybciej. Stan jakości powietrza będzie na bieżąco monitorowany przy współpracy BPI z Sanepid’em i Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska. Jednocześnie WIOŚ zobowiązał się dodatkowo monitorować stan powietrza ustawiając w okolicy prowadzenia prac Mobilne Laboratorium.

d2uo6i4

Osiedle Wola Libre powstaje w okolicy skrzyżowania Obozowej z ulicą św. Stanisława. Będzie się ono składać z dwóch sześciopiętrowych budynków, w których znajdzie się niemal 300 mieszkań.

d2uo6i4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uo6i4