Trwa ładowanie...
d4fkfeo

Oskarżyli matkę Trzaskowskiego o współpracę z SB. Kontrkandydaci komentują

- Teresa Trzaskowska, matka kandydata na fotel prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna, wynika z akt IPN - napisała "Gazeta Polska". W obronie kandydata PO stanęli Piotr Guział, Andrzej Rozenek i Jan Śpiewak.
Share
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki
d4fkfeo

Jak podaje "Gazeta Polska" z wyniku akt IPN, Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała ją w 1960 r., jako tajnego współpracownika działającego pod ps. Justyna. - Interesował się nią kontrwywiad PRL, ze względu na jej kontakty z dyplomatami USA, a w szczególności z I sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie Thomasem Donovanem - czytamy.

Na zarzuty odpowiedział pierwszy Piotr Guział, były burmistrz Ursynowa. - To jest podłość, żeby atakować kogokolwiek za działania rodziców! A tym bardziej osobę publiczną w kampanii wyborczej - czytamy na Twitterze Guziała.

Następnie Andrzej Rozenek, kandydat koalicji SLD Lewica Razem na prezydenta Warszawy. - Nikt nie odpowiada za swoich rodziców - napisał w sieci.

Komitet Wygra Warszawa Jana Śpiewaka również wypowiedział się tej sprawie. - Głęboko nie zgadzamy się ze sposobem prowadzenia sporu politycznego i kampanii wyborczej poprzez ataki na rodziny kandydatów - oświadczył Liszka, rzecznik KWW.

d4fkfeo

Zobacz także: Andrzej Rozenek o Biedroniu. Jasna deklaracja

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d4fkfeo

Podziel się opinią

Share
d4fkfeo
d4fkfeo