Trwa ładowanie...

Ósma rocznica śmierci Jana Pawła II

Wystawa, teatr, filmy, koncert, wspólne czuwanie

Ósma rocznica śmierci Jana Pawła II
d1ykq11

2 kwietnia minie w tym roku osiem lat od śmierci papieża. Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie przygotowało na tę okazję przedsięwzięcie pod nazwą „Wojtyła 3D. Masz duszę”, które składać się będzie z kilku wydarzeń.

Będziemy mogli zobaczyć plenerową wystawę, która zaprezentowana będzie* między 25 marca a 3 kwietnia na balkonach wzdłuż ulicy Foksal*. Duże zdjęcia, ukazujące Karola Wojtyłę jako duchownego, miłośnika sportu i filozofa, ułożą się w widoczny z dużej odległości napis „JP2”.

W rocznicę 2 kwietnia na placu Piłsudskiego odbędzie się od godz. 21.00 uroczyste czuwanie. W jego trakcie znane osoby – aktor, naukowiec i sportowiec – opowiedzą o tym, w jaki sposób rozumieją relacje między duchem a ciałem. Czuwanie poprowadzi ks. Bogdan Bartold, natomiast za oprawę muzyczną będzie odpowiadał Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. O godz. 21.37 usłyszymy ze sceny utwór „Cisza”, a tuż po nim kard. Kazimierz Nycz udzieli uroczystego błogosławieństwa zgromadzonym na placu.

d1ykq11

Na placu przed czuwaniem pojawią się mimowie, którzy odegrają etiudę „Ruch zaczyna się w duszy”. W ten nietypowy sposób warszawiacy będą zachęcani do wzięcia udziału w wieczornych uroczystościach. – Od około 18.00 na placu będą wyświetlane filmy z udziałem ludzi, którzy znali Jana Pawła II. Tradycją czuwania jest także zbiórka, która wspiera Fundację „Żyć z Chorobą Parkinsona”. Tym razem, podobnie jak roku temu, na placu Piłsudskiego będą sprzedawane nie znicze, lecz żółte i białe tulipany, symbol świętości – opowiada Zofia Borkowska, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

d1ykq11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ykq11