Trwa ładowanie...

Ostatni weekend z iluminacją świąteczną

Napis „I love Warsaw” na pl. Powstańców będzie świecił dłużej
Share
Ostatni weekend z iluminacją świąteczną
dmacyia

W ten weekend, 30-31 stycznia, warszawiacy będą mieli ostatnią okazję w tym sezonie, aby przejść się ulicami stolicy ozdobionymi świątecznymi lampkami. Piękne dekoracje zostaną wyłączone 2 lutego, aby za rok w okolicach mikołajek znów rozświetlić zimową Warszawę - poinformował Urząd Miasta.

W tym roku spacery ulicami, które ozdabiała iluminacja mogły być wyjątkowe długie, bowiem światełka zostały zamontowane na Starym i Nowym Mieście, na Trakcie Królewskim aż do Wilanowa, na pl. Grzybowskim i ul. Emilii Plater, na ul. Świętokrzyskiej i na pl. Powstańców Warszawy i Agrykoli, a po prawej stronie na pl. Wileńskim. W wielu miejscach cieszą oczy wolno stojące ozdoby - jak gadający Miś na Rynku Nowego Miasta, lokomotywa na skwerze Hoovera czy jelonki na pl. Na Rozdrożu.

Napis do 15 lutego

- Właściwie jednego wieczoru trudno byłoby zobaczyć te wszystkie miejsca, dlatego co weekend od początku grudnia iluminowane ulice były pełne spacerowiczów - piszą urzędnicy. I dodają, że ostatnią nocą, podczas której dekoracje będą świeciły będzie noc z 1 na 2 lutego.

dmacyia

Wyjątkowo napis „I love Warsaw” na pl. Powstańców będzie świecił do 15 lutego, a spacer po Łazienkach Królewskich wśród świetlnych postaci z czasów "Lalki" Prusa będzie możliwy do 29 lutego. Dekoracje ozdabiają stolicę już dziewiąty rok. Bogate i kolorowe wzory wykonane są z energooszczędnych lampek LED.

Przeczytajcie też: Nie będzie likwidacji "Kazika". "Protest w obronie szkoły przyniósł efekt"

dmacyia

Podziel się opinią

Share
dmacyia
dmacyia