Trwa ładowanie...
tramwaje
Luiza Poreda
24-12-2012 11:17

Ostatnia podróż tramwajem typu 13N

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia Tramwaje Warszawskie wraz z Zarządem Transportu Miejskiego uruchomią specjalną linię okolicznościową

Ostatnia podróż tramwajem typu 13N
di1xkon
di1xkon

Warszawskie "cyklopy" przechodzą do historii. Po 53 latach tramwaje typu 13N przestają wozić pasażerów. Ponad pół wieku były symbolem Warszawy. Wszystkie zostały zastąpione przez 186 nowych, niskopodłogowych tramwajów typu 120 Na „Swing”.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia Tramwaje Warszawskie wraz z Zarządem Transportu Miejskiego uruchomią specjalną linię okolicznościową, na której warszawiacy będą mogli po raz ostatni przejechać się tramwajem typu 13N w ruchu liniowym. Linia będzie kursowała od 19:00 do 3:00 nad ranem i będzie obsługiwana tylko i wyłącznie przez tramwaje typu 13N. Osiem dwuwagonowych składów zapewni częstotliwość kursowania tej linii co 15 min.

Linia 13N będzie kursowała na trasie: Pętla Piaski – Broniewskiego – Jana Pawła II – Chałubińskiego – Nowowiejska – Puławska – Metro Wilanowska. Trasa przejazdu tramwaju została tak pomyślana, aby Warszawiacy w tę szczególną noc mogli dotrzeć na imprezę sylwestrową („Sylwestrowa Moc Przebojów – Zakochaj się w Warszawie”), organizowaną na Pl. Konstytucji przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

W tramwajach obowiązywać będzie taryfa ZTM.

di1xkon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di1xkon