Trwa ładowanie...
d4ncgej

Ostatnie dni z Rafaelem w Muzeum Narodowym

To już ostatnia chwila na zobaczenie blisko 50 dzieł północnowłoskiego renesansu, m.in. obraz Rafaela "Chrystus błogosławiący".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnie dni z Rafaelem w Muzeum Narodowym
d4ncgej

Do przyszłej niedzieli - 28 sierpnia - można oglądać wystawę "Brescia. Renesans na północy Włoch. Moretto - Savoldo - Moroni".

Do tego czasu w stołecznej placówce będzie prezentowanych blisko 50 dzieł północnowłoskiego renesansu, m.in. obraz Rafaela "Chrystus błogosławiący".

Kurator wystawy Joanna Kilian powiedziała, że to pierwszy w Polsce tak duży pokaz malarstwa tego okresu z północy Włoch. Dodała, że oprócz dzieł ze zbiorów włoskich, na ekspozycji są obrazy ze zbiorów polskich. To na przykład praca Dosso Dossiego - "Zeus malujący motyle". - To apologia poetyckości w malarstwie, pomysłu czegoś co nie ma żadnego waloru utylitarnego. To piękno i ulotność - dodała Joanna Kilian.

d4ncgej

Jak podkreślają autorzy ekspozycji "zgromadzone na wystawie obrazy są wspaniałym świadectwem wielkiej lombardzkiej tradycji malarstwa, którego fundamentalną zasadą była wierność prawdzie, a więc dążenie do wierności detalu".

Źródło: IAR

Prezcytajcie również: Warszawskie muzea pod lupą NIK-u. "Wydatek niegospodarny"

d4ncgej

Podziel się opinią

Share
d4ncgej
d4ncgej