Trwa ładowanie...

Ostre słowa prezesa PiS. "Wzywamy do dymisji prezydent Warszawy"

Jarosław Kaczyński ocenił, że obecność prezydent Warszawy w życiu publicznym jest „personifikacją wyjątkowo ciężkiej patologii” demokracji.

Ostre słowa prezesa PiS. "Wzywamy do dymisji prezydent Warszawy"
d3523af
d3523af

- Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, w której wzywa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do dymisji – poinformował w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że obecność prezydent Warszawy w życiu publicznym jest „personifikacją wyjątkowo ciężkiej patologii” demokracji.

Prezes PiS na briefingu prasowym powiedział, że Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, która „jest wezwaniem do tego, żeby w Polsce ci, którzy nieustannie odwołują się do standardów europejskich i twierdzą o sobie, że to właśnie oni je reprezentują, zaczęli je stosować”.

Według Kaczyńskiego nie ma państwa w zachodniej części Europy, w którym osoba tak skompromitowana, jaką jest dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie musiałaby podać się do dymisji. „My wzywamy nie do referendum, tylko właśnie do dymisji” – zaznaczył.

- Ktoś po takiej kompromitacji, nawet gdyby to była tylko i wyłącznie sprawa jej kamienicy, w każdym państwie demokratycznym, o utrwalonej demokracji, nie mógłby zwlekać, zostałby zmuszony przez własne zaplecze polityczne do tego, by się do dymisji podać – powiedział prezes PiS.

d3523af

- To, co jest w Polsce pod tym względem, to jest po prostu patologia polskiej demokracji. My byśmy chcieli tę patologię zlikwidować. Pani prezydent jest osobą, której obecność w życiu publicznym jest niczym innym jak tylko ukazaniem, personifikacją tej wyjątkowo ciężkiej patologii – zaznaczył Kaczyński.

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie

W ostatnim czasie nasiliła się krytyka pod adresem Gronkiewicz-Waltz związana ze sprawą zwrotów nieruchomości w Warszawie. Pod koniec sierpnia w mediach ukazała się informacja nt. okoliczności reprywatyzacji działki obok Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce - trzech osób, które nabyły roszczenia od spadkobierców - mimo że wcześniej współwłaścicielowi nieruchomości, obywatelowi Danii, przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej.

W czwartek po posiedzeniu zarządu PO prezydent Warszawy poinformowała o odejściu z ratusza dwóch wiceprezydentów: Jarosława Jóźwiaka i Jacka Wojciechowicza; wcześniej zwolniła dyscyplinarnie dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcina Bajkę, zapowiedziała audyt procesu reprywatyzacji. Wsparcie Platformy dla prezydent Warszawy zadeklarował szef PO Grzegorz Schetyna. - Jesteśmy przekonani, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz skutecznie poradzi sobie z problemami dotyczącym reprywatyzacji – mówił w czwartek.

Źródło: PAP

Przeczytajcie również: Wypadek na stacji Służew. Mężczyzna wpadł pod pociąg

d3523af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3523af