Trwa ładowanie...

Oświadczenie inwestora w sprawie pożaru Q22: "Dużo dymu, niewiele ognia, brak obrażeń"

Wstępne informacje mówiły o dwudziestu osobach poszkodowanych.

Oświadczenie inwestora w sprawie pożaru Q22: "Dużo dymu, niewiele ognia, brak obrażeń"
d3hdbl6
d3hdbl6

Według pierwszych ustaleń, przyczyną dzisiejszego pożaru wieżowca Q22 przy Al. Jana Pawła II było zaprószenie ognia. Kilkunastu pracowników trafiło do szpitala na badania lekarskie jednak okazało się, że nie wymagają oni hospitalizacji.

- Straż pożarna zjawiła się na miejscu po pięciu minutach. Ognia było niewiele, ale z racji tego, że zajął się styropian, doszło do dość intensywnego zadymienia. Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo, wyprowadziliśmy pracowników poza teren obiektu. Kilkanaście osób, które przebywały w strefie największego zadymienia, zostało przewiezionych na badania lekarskie, jednak nikt nie został hospitalizowany. Najważniejsze, że żadna z osób nie doznała obrażeń. Zniszczenia są również niewielkie, uszkodzone zostały tylko cztery panele okienne. Zgodnie z decyzją inspektora nadzoru budowlanego, prace zostały wznowione – przekazał Artur Rakoczy, dyrektor budowy Q22.

Źródło: Youtube/Łukasz Żuchowski

Przypomnijmy, że do pożaru doszło dziś około południa, a zapaliła się elewacja nowo wybudowanego drapacza chmur. Na miejscu pojawiło się aż 19 zastępów straży pożarnej. Konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu osób, w głównej mierze robotników. O szczegółach można przeczytać tutaj .

d3hdbl6
d3hdbl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hdbl6