Oszukali państwo na ponad 83 mln zł. Usłyszeli zarzuty

Prokuratura postawiła zarzuty dwóm prezesom warszawskich spółek podejrzanym o wystawienie 143 fałszywych faktur VAT o łącznej wartości ponad 440 mln zł. Skarb Państwa stracił na tym ponad 83 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grozi im nawet 25 lat więzienia
Grozi im nawet 25 lat więzienia (Policja, Fot: CBŚP)
WP

Ze wstępnych ustaleń wynika, że rachunek bankowy tej spółki mógł być wykorzystywany do prania pieniędzy. - Środki te miały pochodzić z zaniżania należności podatkowych, poprzez obrót fikcyjnymi fakturami, dokumentującymi wprowadzanie do obrotu kontraktów terminowych na obrót gazem, od których nie obliczono i nie odprowadzono należnych podatków - podaje CBŚP.

Według śledczych podejrzani mogli działać od końca maja 2017 roku do końca marca 2018 na terenie Polski i poza granicami kraju. - Prokuratura Regionalna w Warszawie zablokowała rachunki bankowe należące do spółki, której prezesem jest podejrzany. Łączna kwota zabezpieczonych dotychczas środków pieniężnych w przeliczeniu na złote polskie sięga blisko 37 mln, przy czym blokada obejmowała rachunki bankowe, na których zgromadzone były środki w złotych, euro i dolarach amerykańskich - informuje CBŚP.

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posługiwania się fałszywymi fakturami, narażenia Skarbu Państwa na stratę ponad 83 mln zł, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa podatkowego oraz prania pieniędzy. Podczas działań zabezpieczono dokumentację księgową i dyski komputerowe. Grozi im do 25 lat więzienia.

WP

Zatrzymanie jest wynikiem śledztwa prowadzonego przez Centralne Biuro Śledcze Policji, Prokuraturę Regionalną w Warszawie i Krajową Administrację Skarbową w Bydgoszczy. Dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej, oszustwa podatkowego oraz prania pieniędzy.

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

WP

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Kłótnia o przejazd na Targówku. Mieszkańcy apelują do kolejarzy

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP