Trwa ładowanie...

Oszukali państwo na ponad 83 mln zł. Usłyszeli zarzuty

Prokuratura postawiła zarzuty dwóm prezesom warszawskich spółek podejrzanym o wystawienie 143 fałszywych faktur VAT o łącznej wartości ponad 440 mln zł. Skarb Państwa stracił na tym ponad 83 mln zł.

Oszukali państwo na ponad 83 mln zł. Usłyszeli zarzutyŹródło: Policja, fot: CBŚP
d1gjucx
d1gjucx

Ze wstępnych ustaleń wynika, że rachunek bankowy tej spółki mógł być wykorzystywany do prania pieniędzy. - Środki te miały pochodzić z zaniżania należności podatkowych, poprzez obrót fikcyjnymi fakturami, dokumentującymi wprowadzanie do obrotu kontraktów terminowych na obrót gazem, od których nie obliczono i nie odprowadzono należnych podatków - podaje CBŚP.

Według śledczych podejrzani mogli działać od końca maja 2017 roku do końca marca 2018 na terenie Polski i poza granicami kraju. - Prokuratura Regionalna w Warszawie zablokowała rachunki bankowe należące do spółki, której prezesem jest podejrzany. Łączna kwota zabezpieczonych dotychczas środków pieniężnych w przeliczeniu na złote polskie sięga blisko 37 mln, przy czym blokada obejmowała rachunki bankowe, na których zgromadzone były środki w złotych, euro i dolarach amerykańskich - informuje CBŚP.

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posługiwania się fałszywymi fakturami, narażenia Skarbu Państwa na stratę ponad 83 mln zł, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa podatkowego oraz prania pieniędzy. Podczas działań zabezpieczono dokumentację księgową i dyski komputerowe. Grozi im do 25 lat więzienia.

Zatrzymanie jest wynikiem śledztwa prowadzonego przez Centralne Biuro Śledcze Policji, Prokuraturę Regionalną w Warszawie i Krajową Administrację Skarbową w Bydgoszczy. Dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej, oszustwa podatkowego oraz prania pieniędzy.

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1gjucx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gjucx