Trwa ładowanie...
d19772z

Oszustwo "na policjanta CBŚ". Mężczyzna zatrzymany

Chciał wyłudzić od starszego mężczyzny prawie 40 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszustwo "na policjanta CBŚ". Mężczyzna zatrzymany
d19772z

35-latek chciał wyłudzić 39 tys. złotych metodą tak zwaną "na policjanta CBŚ". Dzięki czujności 66-letniego mieszkańca, oszust został złapany i grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek po południu na telefon stacjonarny 66-letniego mieszkańca Białołęki zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta CBŚ. Mężczyzna poprosił o pilne przekazanie pieniędzy w związku z prowadzoną akcją, mającą na celu rozbicie grupy przestępców dokonujących licznych oszustw. 66-latek szybko zorientował się, że ma do czynienia z fałszywym policjantem.

Gdy rzekomy ,,funkcjonariusz CBŚ" znów zatelefonował, 66-latek kontynuował rozmowę, tak jakby niczego nie podejrzewał. Umówił się na przekazanie pieniędzy w miejscu wskazanym przez oszusta. Gdy jednak zakończył rozmowę, natychmiast o swoich podejrzeniach powiadomił policję.

d19772z

Kryminalni z Białołęki razem z mężczyzną udali się do placówki bankowej. W tym czasie rzekomy funkcjonariusz CBŚ kilkakrotnie telefonował do mężczyzny na jego komórkę. Pracownicy banku zainscenizowali przygotowanie i udzielenie pożyczki oraz wypłatę wszystkich zgromadzonych środków na łączną kwotę 38500 zł. Następnie 66-latek pozostawił koperty z pieniędzmi w umówionym miejscu.

W wyniku obserwacji i bezpośredniej interwencji, kryminalni zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który usiłował przejąć koperty. Rafał R. został przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy zajmujący się tą sprawą przedstawili już mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Przeczytaj też: W warszawskim ZOO odbył się Dzień Dyni

d19772z

Podziel się opinią

Share
d19772z
d19772z