Trwa ładowanie...

Oto nowa siedziba Instytutu Dziennikarstwa UW. "Warunki nieporównanie lepsze"

Uroczyste otwarcie gmachu odbędzie się w poniedziałek, 12 października.

Oto nowa siedziba Instytutu Dziennikarstwa UW. "Warunki nieporównanie lepsze"
d41njym
d41njym

W odrestaurowanym budynku dawnych Łaźni Teodozji Majewskiej,znajdującym się na Powiślu przy Bednarskiej 2/4, będzie teraz mieścił się Instytutu Dziennikarstwa, Uniwersytetu Warszawskiego. Do tej pory zajmował on gmach przy ulicy Nowy Świat 69. Przenosiny były możliwe dzięki wykonanym pracom renowacyjnym, które rozpoczęły się przed rokiem.

– Najważniejsze jednak wydaje się to, że Instytut Dziennikarstwa jest teraz w jednym miejscu – mówi prof. Marcin Pałys, rektor UW.

Warto podkreślić, że to pierwszy tak duży remont gmachu od czasów powojennych. Nie chodzi jedynie o wygląd zewnętrzny budynku, ale również jego nowoczesne wyposażenie. Teraz studenci będą mogli zdobywać wiedzę w dużo lepszych warunkach . Co najważniejsze, zniknie konieczność podróżowania na zajęcia w różne rejony Warszawy.

– W tym samym budynku znajduje się Laboratorium Badań Medioznawczych, które prowadzi badania praktyczne mediów, Radio Kampus i baza telewizyjna, nad odświeżeniem której będziemy pracować w tym roku akademickim – wyjaśnia prof. Janusz Adamowski, dziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

d41njym

Na parterze oraz piętrze zostały umieszczone m.in. sale dydaktyczne i wystawiennicze. Natomiast w piwnicach rozlokowano pełne zaplecze dla studia telewizyjnego i radiowego. Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych jest jednym z największych na Uniwersytecie Warszawskim. Kształci się na nim ponad 5800 osób.

d41njym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41njym