Trwa ładowanie...

Oto sposób drogowców na nagłe naprawy. "Asfalt wypełniony kostką brukową"

Są to tzw. zabruki, które pozwalają uzyskać szybką przejezdność.

Oto sposób drogowców na nagłe naprawy. "Asfalt wypełniony kostką brukową"
d3ynckd
d3ynckd

Zarząd Dróg Miejskich zaprezentował rozwiązanie, które w nagłych sytuacjach pozwala na naprawę nawierzchni asfaltu m.in. w przypadku pęknięcia rury wodociągowej.

Takie zdarzenie miało np. miejsce na niedawno przebudowanej ulicy św. Wincentego. Wielu kierowców zastanawiało się, skąd wzięło się to dziwne wypełnienie i czy jest ono trwałe oraz w pełni bezpieczne. Urzędnicy podkreślają, że zastosowanie zabruku ma wyłącznie charakter tymczasowy, tak aby ponowne położenie asfaltu w danym miejscu, nie wiązało się w przyszłości z koniecznością dalszych napraw .

Zbyt szybkie wypełnienie masą bitumiczną spowodowałoby bowiem zapadnięcie łaty. ZDM podkreśla, że każda decyzja o zastosowaniu zabruku musi być uzasadniona, a wypełnienie dziury odbywa się pod ścisłym nadzorem. Na szczęście w ostatnim czasie udaje się uniknąć sytuacji, w których remont nawierzchni nie byłby skoordynowany np. z wymianą kabli. Niestety nadal zdarzają się pojedyncze awarie wodociągowe, co powoduje również konieczność interwencji ze strony drogowców.

d3ynckd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ynckd