Trwa ładowanie...

Otwarcie pracowni Manufabricum

O nowym miejscu dla twórczych warszawiaków i o tym, dlaczego warto przyjść na otwarcie, opowiada nam pomysłodawczyni Anna Chudzik-Pawlik

Otwarcie pracowni Manufabricum
d39m50q
d39m50q

Na Pradze powstaje nowe, niezwykłe miejsce dla twórczych ludzi. W pracowni Manufabricum (ul. Konopacka 17/19), która otwiera się już w najbliższą sobotę, będą się odbywały zajęcia dla najmłodszych, warsztaty rękodzielnicze, pokazy, akcje artystyczne, wernisaże. Każdy będzie mógł przyjść i wziąć w nich udział. Każdy też będzie mógł przynieść do pracowni pomysł na własne działanie i je tutaj zrealizować.

W pracowni trwają ostatnie prace wykończeniowe - tuż za drzwiami wejściowymi powstaje kolorowe graffitti, której autorem jest Niebieski (zobaczcie zdjęcia).

13 pażdziernika (sobota) od godziny 10:00 na Konopackiej będzie się dużo działo. Dzień rozpocznie się od pokazu scrapbookingu. Będzie można zobaczyć, jak wykonać stemple, dowiedzieć sie co to jest art-journaling. Odbędą się warsztaty z *podstaw rysunku oraz malowania akwarelami. O godzinie 19:00 rozpocznie się wernisaż rysunków Pauliny Mitek , podczas którego odbędzie się degustacja wina* Barefoot. Szczegóły wydarzenia .

O pracowni Manufabricum rozmawiamy z jej pomysłodawczynią, Anną Chudzik-Pawlik :

- To miejsce nazwałam Manufabricum - pracownia sztuk różnych. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to miejsce, w którym dziać się będą bardzo różne rzeczy, od warsztatów dla dzieci, poprzez zajęcia rękodzielnicze dla dorosłych, zajęcia plastyczno-artystyczne. Będą także wystawy, pokazy, akcje artystyczne.

d39m50q

Czego w pracowni Manufabricum będzie się można nauczyć?

- Na pewno będą warsztaty z nieznanego jeszcze zbyt dobrze scrapbookingu, tworzenia kolaży i introligatorstwa. Zajęcia z tych trzech dziedzin będa prowadzić osobiście. Na pewno poprowadzę również zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci oraz art recyklingowe. Inni zaprzyjaźnieni rękodzielnicy poprowadzą warsztaty z decoupage'u, filcowania, tworzenia biżuterii.

Czy będzie można wpaść na Konopacką i po prostu zapisać się, czy wziąć od razu idział w takich warsztatach?

- Na zajęcia trzeba się bedzie zapisać wcześniej, najlepiej poprzez stronę internetową. W Manufabricum będa się pojawiać nauczyciele z całego kraju, więc będą musieli mieć pewność, że na konkretne zajecia przyjdzie konkretna liczba osób. Zawsze jednak będzie można odwiedzić moją pracownię, zapytać o wszystko, zapisać się. Najlepiej jest zajrzeć na bloga * www.manufabricum.blogspot.com. Niedługo zacznie działać strona www.manufabricum.pl* .

Zapraszasz również do współpracy każdego, kto chciałby zrobić u Ciebie w Manufabricum ciekawą akcję, zajęcia, wystawę?

- Jak najbardziej! Mam lokal o powierzchni 58 metrów kwadratowych i jest to świetna przestrzeń dla bardzo różnych akcji i działań. Są dwie sale warsztatowe, sporo miejsca na ścianach. Jest przestrzeń, jest miejsce, ja tym miejscem zarządzam. Można do mnie przyjść, przedyskutować pomysł i zrobić wspólnie coś ciekawego. Jak najbardziej zachęcam do współpracy!

Czy liczysz również na obecność prażan w Twojej pracowni?

- Tak, zwłaszcza, że na tej samej ulicy jest tylko jedna galeria. Chciałabym, żeby ulica Konopacka zaczęła żyć artystycznie. W końcu Praga od dawna już nazywana jest dzielnicą artystów. Mam nadzieję, że stałymi bywalcami Manufabricum staną się moi sąsiedzi. Zapraszam prażan i wszystkich warszawiaków już 13 października, na dzień otwarty, który zainauguruje działalność pracowni. Będą pokazy, warsztaty, wernisaż Pauliny Mitek - wstęp na wszystkie atrakcje, które będą się działy od rana do wieczora, będzie darmowy.

d39m50q

Pracownia jest Twoim miejscem, tu będziesz uczyć oraz pokazywać własną twórczość.

- Tak. Jestem rękodzielnikiem oraz instruktorem scrapbookingu, kolażu oraz technik introligatorskich. Prowadzę także zajęcia dla dzieci. We własnej twórczości najlepiej czuję się w technice kolażu - swoje prace wykonuję ręcznie stosując rzeczywiste elementy wycinane z gazet, zdjęć, rysunków. Do tworzenia prac używam stale dwóch tych samych zdjęć mojej twarzy, które układam w coraz to nowe konfiguracje.

Dziękujemy za rozmowę.
.......................................................................................................................................................................
Pracownia Manufabricum
ul. Konopacka 17/19, Warszawa

kontakt@manufabricum.pl

d39m50q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39m50q