Trwa ładowanie...
d2k48d7

Otwarto Ogród Krasińskich (ZDJĘCIA)

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarto Ogród Krasińskich (ZDJĘCIA)
d2k48d7

Wczoraj otwarto uroczyście Ogród Krasińskich. Stołeczny park przeszedł rewaloryzację. Dość kontrowersyjną, bo wiązała się ona z wycinką 337 drzew, często kilkudziesięcioletnich.

Przeciwko temu procederowi zaprotestowali warszawiacy, w tym wiele znanych osób z życia publicznego. Pod pismem do Generalnego Konserwatora Zabytków, domagającym się wyjaśnienia realizacji projektu rewaloryzacji Ogrodu Krasińskich, podpisało się 550 osób w tym Maja Komorowska, Wojciech Pszoniak, Artur Żmijewski, Anna Grodzka, Wojciech Malajkat, Kazimiera Szczuka i Janusz Palikot. Zawiadomienie do stołecznej prokuratury złożył w tej sprawie, w imieniu Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukasiewicz.

Zobacz: Wycinka była, przestępstwa nie ma

d2k48d7

Nie należy zapominać jednak, że w ramach rewaloryzacji odrestaurowano zabytkową XIX-wieczną część parku, barokową bramę główną, uruchomiono też od lat niedziałającą fontannę. W północnej części parku powstały również dwa boiska do gry w boule. W ogrodzie posadzono także blisko 100 nowych drzew oraz 24 tysiące krzewów, bylin i cebul.

Jak teraz wygląda Ogród Krasińskich? Oceńcie sami! Obejrzyjcie zdjęcia w naszej galerii lub wybierzcie się na spacer.


*Zobacz również: Zniknie budynek szpecący Ogród Krasińskich*

d2k48d7

Podziel się opinią

Share

d2k48d7

d2k48d7