Trwa ładowanie...
d25o9w4

Otwock. Jelenie zapadły się w bagnach. Akcja ratunkowa

Nietypowa akcja służb w pobliżu miejscowości Całowanie pod Otwockiem. Strażacy uratowali dwa jelenie, które zapadły się w bagnach. Konieczne było użycie ciągnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwock. Jelenie zapadły się w bagnach. Akcja ratunkowa (zdj. ilustracyjne)
Otwock. Jelenie zapadły się w bagnach. Akcja ratunkowa (zdj. ilustracyjne) (Getty Images, Fot: Arterra)
d25o9w4

Łącznie w akcji wydobycia dwóch jeleni, które zapadły się na terenie bagiennym w pobliżu miejscowości Całowanie, brało udział 16 strażaków.

- Zwierzęta były zanurzone w bagnie na głębokości ok. 80 cm - przekazał PAP bryg. Maciej Aptacy, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Otwocku

Dotarcie do uwięzionych zwierząt nie było proste. Ratownicy z kolegami z Ochotniczych Straży Pożarnych musieli pieszo przejść 1,5 kilometra.

d25o9w4

Zobacz też: Aleksandra Kwaśniewska jak Kinga Duda? Były prezydent o jej uwagach. "Były dla mnie ważne"

Później na miejsce ściągnięto ciągnik. Jelenie udało się obwiązać pasami transportowymi.

- Zwierzęta po uwolnieniu z pasów transportowych oddaliły się do lasu. Były w dobrej kondycji i miały siłę na to, żeby uciec - wyjaśnił w rozmowie z agencją strażak z jednostki w Otwocku.

To nie była jedyna interwencja służb z Mazowsza w ostatnich dniach związana z dzikimi zwierzętami. Jak informuje stołeczna Straż Miejska, uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły przy ul. Czerniakowskiej mieli okazję zobaczyć w przyszkolnym ogródku jastrzębia. Na miejsce został wezwany Ekopatrol.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4