Trwa ładowanie...
d2beo1o

Otwock. Policja zlikwidowała nielegalną wytwórnię papierosów

Policjanci zlikwidowali wytwórnię papierosów w opuszczonym domu na przedmieściach Otwocka. Znaleziono specjalistyczne maszyny produkcyjne, 13 800 papierosów i ponad 100 kilogramów tytoniu. W wyniku policyjnej zasadzki zatrzymano dwóch mężczyzn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwock. Zlikwidowano nielegalną produkcję papierosów
Otwock. Zlikwidowano nielegalną produkcję papierosów (Policja)
d2beo1o

W powiecie otwockim zlikwidowano kolejną nielegalną wytwórnię papierosów. Linia produkcyjna znajdowała się w jednym z domów na terenie Otwocka.

- Policjanci najpierw namierzyli posesję, gdzie miała znajdować się "fabryka". Następnie zorganizowali zasadzkę. Zatrzymano dwóch mężczyzn - 41-latka z Warszawy i 49-latka z powiatu garwolińskiego – przekazał oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku nadkom. Daniel Niezdropa.

W domu znajdowała się linia produkcyjna. Znaleziono gotowe produkty i tytoń służący do produkcji. W sumie policjanci zabezpieczyli 13 800 sztuk papierosów oraz ponad 100 kilogramów tytoniu. Wartość akcyzy oszacowano na kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Dowody trafiły do magazynu.

d2beo1o

Podejrzani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. W sprawę włączył się prokurator. Mężczyźni usłyszeli w komendzie zarzuty współudziału w nielegalnej produkcji papierosów oraz uchylania się od podatku akcyzy. Następnie trafili do prokuratury, a później na posiedzenie sądu. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Obu podejrzanym grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2beo1o

Podziel się opinią

Share
d2beo1o
d2beo1o