Trwa ładowanie...

Palisz w miejscu publicznym? Uważaj na kontrole straży miejskiej

Strażnicy sprawdzali głównie place zabaw i przystanki autobusowe

Palisz w miejscu publicznym? Uważaj na kontrole straży miejskiej
d3fbopl
d3fbopl

Warszawska straż miejska wzięła na swój celownik palaczy tytoniu. Strażnicy sprawdzają, czy zakaz palenia w miejscach publicznych jest przestrzegany.

O sprawie informuje Radio Kolor. W ciągu ostatnich dwóch tygodni pod lupę wzięte zostały dwie dzielnice po północnej stronie miasta - Bielany i Żoliborz. Strażnicy miejscy podjęli 166 interwencji wobec osób, które paliły tam papierosy miejscach publicznych objętych zakazem. Co ciekawe, ponad połowę z kontrolowanych osób stanowiły osoby nieletnie. W kilkudziesięciu przypadkach nałożone zostały mandaty karne. 3 osoby postanowiły takiego mandatu nie przyjąć, co oznacza, że sprawa skończy się w sądzie.

Straż miejska szczególną uwagę zwracała na takie miejsca jak przystanki autobusowe, czy place zabaw. To tam dym papierosowy często najbardziej przeszkadza osobom, które nie palą.

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole i przypominają, że należy przestrzegać obowiązującego zakazu. Mandat za palenie w miejscu publicznym może wynieść nawet 500 zł. Kary dotyczą też e-papierosów.

d3fbopl

Źródło: Radio Kolor/Wawalove

(Oprac: MO)

d3fbopl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fbopl