Trwa ładowanie...

"Pamięć miasta" - poznawaj Warszawę z ciekawą aplikacją mobilną [WIDEO]

Aplikacja stanowi próbę ocalenia od zapomnienia pomników walczącej Warszawy i możliwość edukowania przy użyciu nowoczesnych narzędzi

"Pamięć miasta" - poznawaj Warszawę z ciekawą aplikacją mobilną [WIDEO]
d41474r
d41474r

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało nową, ciekawą aplikację na smartfony. "Pamięć Miasta” to zbiór ponad 300 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego. Opisano je w aplikacji przy pomocy krótkich tekstów historycznych oraz zdjęć.

Aplikacja została wzbogacona o 30 punktów z audiodeskrypcją, przeczytaną przez Sonię Bohosiewicz. Niektóre punkty zilustrowano archiwalnymi zdjęciami z Fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego , przedstawiającymi to samo miejsce w 1944 roku. Aplikacja wykorzystuje technologię AIR i działa na większość smartfonów z systemem Android oraz iOs – 76 proc. dostępnych na naszym rynku. Została opublikowana w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, które można znaleźć w oficjalnych kanałach dystrybucji tj. Google Play oraz AppStore. Angielska wersja dostępna jest pod nazwą „Warsaw Uprising Remembered”.

d41474r

Aplikacja zawiera 324 miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego. Użytkownicy proszeni są o przesyłanie uwag nt. działania tej aplikacji na adres e-mail: aplikacjampw@1944.pl.

d41474r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41474r