Trwa ładowanie...
d3gakjo

"Pamięć miasta" - poznawaj Warszawę z ciekawą aplikacją mobilną [WIDEO]

Aplikacja stanowi próbę ocalenia od zapomnienia pomników walczącej Warszawy i możliwość edukowania przy użyciu nowoczesnych narzędzi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Pamięć miasta" - poznawaj Warszawę z ciekawą aplikacją mobilną [WIDEO]
d3gakjo

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało nową, ciekawą aplikację na smartfony. "Pamięć Miasta” to zbiór ponad 300 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego. Opisano je w aplikacji przy pomocy krótkich tekstów historycznych oraz zdjęć.

Przeczytajcie też: Flaga na Maszcie Wolności jeszcze przed 11 listopada!****

Aplikacja została wzbogacona o 30 punktów z audiodeskrypcją, przeczytaną przez Sonię Bohosiewicz. Niektóre punkty zilustrowano archiwalnymi zdjęciami z Fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego , przedstawiającymi to samo miejsce w 1944 roku. Aplikacja wykorzystuje technologię AIR i działa na większość smartfonów z systemem Android oraz iOs – 76 proc. dostępnych na naszym rynku. Została opublikowana w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, które można znaleźć w oficjalnych kanałach dystrybucji tj. Google Play oraz AppStore. Angielska wersja dostępna jest pod nazwą „Warsaw Uprising Remembered”.

d3gakjo

Aplikacja zawiera 324 miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego. Użytkownicy proszeni są o przesyłanie uwag nt. działania tej aplikacji na adres e-mail: aplikacjampw@1944.pl.

Przeczytajcie też: Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego

d3gakjo

Podziel się opinią

Share
d3gakjo
d3gakjo