Trwa ładowanie...
d452gr1

Papież Franciszek być może odwiedzi Warszawę

Pielgrzymka Papieża do Polski zaplanowana jest na 2016 rok
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek być może odwiedzi Warszawę
d452gr1

Papież Franciszek ma przyjechać do Polski już w przyszłym roku. Podczas konferencji prasowej w siedzibie episkopatu, biskupi ogłosili w piątek 29 maja dokładny termin wizyty głowy Kościoła i prawdopodobne miejsca, które odwiedzi Ojciec Święty. Stolica Apostolska potwierdziła obecność papieża na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Być może odwiedzi również inne miasta. W grę wchodzi również Warszawa.

- Obserwując papieża Franciszka widzimy jaki entuzjazm wywołuje wśród Polaków i mieszkańców innych krajów. Pociąga on ludzi swoją bezpośredniością. Jest on bardzo konkretny w swoich wystąpieniach. To bardzo ujmuje ludzi, także młodych, którzy żywo reagują na każdy jego apel. Nie jest to pusty śmiech, ale radość wynikająca z przeżywania swojej wiary – powiedział biskup Damian Muskus. Światowe Dni Młodzieży ostatni raz w Polsce były zorganizowane w Częstochowie 25 lat temu. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się.

Jan Paweł II był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Pomimo upływu lat jakie minęły od jego śmierci, jest on nadal duchowym przewodniem Kościoła. Zawsze był wymagający wobec siebie, dlatego miał odwagę wymagać od młodych. Kościół traktuje Dni Młodzieży jako święto wiary, jako święto młodości. Kościół oraz władze państwowe i lokalne dostrzegają szansę zmobilizowania młodzieży do dbania o przyszłość naszego narodu. Natomiast młodzież z innych państw wróci do swoich domów z dobrymi wspomnieniami naszej ojczyzny – powiedział na początku swojego wystąpienia kardynał Stanisław Dziwisz.

d452gr1

Kardynał Dziwisz poinformował również, że Kościół "wziął na siebie wszystkie koszty, które dotyczą spotkań kościelnych i liturgicznych". Państwo zaś ma pokryć inne koszty takie jak infrastruktura, czy bezpieczeństwo publiczne. Nie chciał jednak dokładnie podać ile wyniosą koszty zorganizowania Dni Młodzieży i przyjęcie Ojca Świętego w Polsce. - Cały czas wpływają datki, część kosztów poniosą również osoby, które przyjadą do naszego kraju - powiedział kardynał.**

Pielgrzymka papieża w Polsce potrwa od 28 do 31 lipca 2016 roku. Stolica Apostolska niebawem ma poinformować, do których miast zagości głowa Kościoła.

Przeczytaj też: Dzień Dziecka w Warszawie. Przegląd imprez

d452gr1

Podziel się opinią

Share
d452gr1
d452gr1