Trwa ładowanie...

Para prezydencka, sportowcy i artyści. "Drużyna Błażeja" wspiera 14-latka, który stracił nogi w wypadku

Do pomocy Błażejowi włączył się także cały Józefów. Dziś odbędzie się charytatywny koncert "Józefów dla Błażeja". Wystąpią podczas niego m.in. Grzegorz Markowski, Urszula i wiele innych gwiazd.

Para prezydencka, sportowcy i artyści. "Drużyna Błażeja" wspiera 14-latka, który stracił nogi w wypadku
d27biwb
d27biwb

Prezydent i Pierwsza Dama, Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Magda Gessler oraz wielu innych artystów i znanych osobistości włączyło się do akcji pomocy 14-letniemu Błażejowi Cymermanowi, który uległ wypadkowi. Na swoich oficjalnych profilach zarówno Andrzej Duda, jak i wiele innych osób zamieściło zdjęcie, na którym trzyma kartkę z napisem: #DrużynaBłażeja.

Chłopiec, jadąc rowerem na trening piłki nożnej, wpadł pod pociąg. 14-latek ledwo uszedł z życiem, ale stracił w wypadku obydwie nogi. Teraz jego drużyna Józefovia Józefów zbiera środki na protezy nóg, wózek i kosztowną rehabilitację. Koszt samych protez to 200 tysięcy złotych.

O wypadku Błażeja pisaliśmy w październiku . Wówczas jego stan zdrowia był bardzo poważny. 14-latek potrzebował krwi, gdyż zagrożone było jego życie. Los syna byłego piłkarza Legii Warszawa zainteresował wiele znanych osób, które postanowiły mu pomóc w walce o normalne życie. Do akcji spontanicznie przyłączają się kolejne osoby. Między innymi Andrzej Duda wraz z małżonką.

Para prezydencka

Co więcej, Agata Duda postanowiła także odwiedzić Błażeja. - Popatrzcie i powiedzcie sami, czyż nie można odnieść wrażenia, że w odwiedziny przyjechała Pani Agata, bardzo dobra znajoma? - komentowała na Facebooku rodzina Błażeja.

d27biwb

Akcję wsparli między innymi: tenisistka - Agnieszka Radwańska, koszykarz NBA - Marcin Gortat oraz Kuba Wojewódzki.

Agnieszka Radwańska wspiera Błażeja
Marcin Gortat wspiera Błażeja
Kuba Wojewódzki wspiera Błażeja
Pomoc dla Błażeja

Koncert "Józefów dla Błażeja"

Do pomocy Błażejowi włączył się cały Józefów. Dziś odbędzie się charytatywny koncert "Józefów dla Błażeja" (godz. 18:30, sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Ulica Kardynała Wyszyńskiego 1). Wystąpią podczas niego m.in. Grzegorz Markowski, Urszula z zespołem i muzykami zespołu IRA, Paulla, Bomba Kaloryczna + Vlodi Tafel, B.R.O. Koncert poprowadzi Szymon Hołownia. Całkowity dochód z koncertu oraz atrakcji na skwerze im. św. Jana Pawła II zostanie przeznaczony na pomoc i zakup protez dla Błażeja Cymermana.

d27biwb

26 listopada harcerze z Otwocka organizują grę miejską pod hasłem " Pomagamy BŁAŻEJOWI". Również z niej dochód zostanie przekazany na pomoc Błażejowi.

Jeśli chcielibyście dołączyć się do akcji, możecie przelać pieniądze na subkonto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą": Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 30027 Cymerman Błażej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

d27biwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27biwb