Trwa ładowanie...

Parada Równości przejdzie obok siedziby PiS-u

"Może czas się lepiej poznać?".

Parada Równości przejdzie obok siedziby PiS-u
d1plinp
d1plinp

"Przejdziemy ulicami Warszawy by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji" – zapowiadają organizatorzy tegorocznej 17. Parady Równości. Parada w tym roku zmieni trasę i rozpocznie się w okolicy PKP Śródmieście. Uczestnicy będą maszerować w pobliżu siedziby Prawa i Sprawiedliwości na Nawogrodzkiej.

"Na krajobraz Polski składa się kilkadziesiąt milionów unikalnych osób – kobiet, mężczyzn, młodszych, starszych, o różnej orientacji psychoseksualnej, tożsamości płciowej, różnych wyznań i osób różnego pochodzenia, osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, osób będących w różnej sytuacji życiowej... Może czas się lepiej poznać?" - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Parada wyruszy w sobotę 3 czerwca o godz. 16 Alejami Jerozolimskimi (w pobliżu Dworca PKP Śródmieście) w stronę ronda Zawiszy. Następnie uda się na ul. Nowogrodzką, gdzie znajduje się biuro Prawa i Sprawiedliwości. Potem uczestnicy przemaszerują Koszykową do placu Konstytucji, a następnie Marszałkowską wrócą do centrum. W poprzednich edycjach trasa prowadziła przez ul. Marszałkowską, most Śląsko-Dąbrowski na Pragę.

Parada Równości zakończy się na placu Defilad, gdzie będzie działać całodniowe Miasteczko Równości - będą to namioty prawie 20 prorównościowych organizacji pozarządowych. "Będzie to idealna okazja do poznania i porozmawiania z osobami, które na co dzień zajmują się walką o prawa człowieka i równouprawnienie" - informują organizatorzy.

d1plinp
d1plinp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1plinp