Trwa ładowanie...
dhsken4

Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy

Na Krakowskim Przedmieściu z tej okazji także uliczny festyn oraz Miasteczko Europejskie
Share
Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy
dhsken4

Ulicami Warszawy przejdzie Parada Schumana, która odbędzie się w sobotę, 9 maja o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu. To wielobarwny korowód kolorowych strojów, twarzy wymalowanych w europejskie flagi, czy transparentów szkół i Szkolnych Klubów Europejskich.

Parada ma upamiętnić wydarzenia sprzed 65 lat, kiedy to ówczesny francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman ogłosił plan powołania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, jako nowej formy współpracy politycznej w Europie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, paradzie towarzyszyć będzie również* uliczny festyn oraz miejsce spotkań z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi oraz firmami - Miasteczko Europejskie.* Goście Miasteczka otrzymają publikacje i materiały informacyjne dotyczące tematyki europejskiej i projektów realizowanych na terenie m.st. Warszawy.

dhsken4

Atrakcyjne upominki będą natomiast do wygrania w licznych konkursach, grach i quizach m.in. Europejskim Kole Fortuny oraz Europejskiej Krzyżówce. Szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych wspólnie z Punktem zapewnią także Biuro Organizacji Urzędu oraz Europejskie Centrum Konsumenckie.

Zobacz także: Wybory 2015 - wyszukiwarka lokali wyborczych

dhsken4

Podziel się opinią

Share
dhsken4
dhsken4