ycipk-3z172x

Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy

Na Krakowskim Przedmieściu z tej okazji także uliczny festyn oraz Miasteczko Europejskie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy
ycipk-3z172x

Ulicami Warszawy przejdzie Parada Schumana, która odbędzie się w sobotę, 9 maja o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu. To wielobarwny korowód kolorowych strojów, twarzy wymalowanych w europejskie flagi, czy transparentów szkół i Szkolnych Klubów Europejskich.

Parada ma upamiętnić wydarzenia sprzed 65 lat, kiedy to ówczesny francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman ogłosił plan powołania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, jako nowej formy współpracy politycznej w Europie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, paradzie towarzyszyć będzie również* uliczny festyn oraz miejsce spotkań z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi oraz firmami - Miasteczko Europejskie.* Goście Miasteczka otrzymają publikacje i materiały informacyjne dotyczące tematyki europejskiej i projektów realizowanych na terenie m.st. Warszawy.

ycipk-3z172x

Atrakcyjne upominki będą natomiast do wygrania w licznych konkursach, grach i quizach m.in. Europejskim Kole Fortuny oraz Europejskiej Krzyżówce. Szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych wspólnie z Punktem zapewnią także Biuro Organizacji Urzędu oraz Europejskie Centrum Konsumenckie.

Zobacz także: Wybory 2015 - wyszukiwarka lokali wyborczych

Podziel się
ycipk-3z172x
ycipk-3z172x
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3z172x