Trwa ładowanie...

Parafia wymienia "serek wolski" na dwa budynki

Nietypowa transakcja na rynku nieruchomości

Parafia wymienia "serek wolski" na dwa budynki
d1ocuhm
d1ocuhm

Działka u zbiegu al. Solidarności, Towarowej i Wolskiej, zwana ze względu na kształt "serkiem", którą parafia ewangelicka Świętej Trójcy otrzymała *jako rekompensatę za zabrane Kościołowi majątki,zmieniła właściciela*. Został nią Griffin Group.

Parafia, czyli dotychczasowy właściciel terenu o powierzchni 0,8 ha Parafia Ewangelicko - Augsburska Św. Trójcy w zamian otrzymała od Griffina dwa budynki: biurowiec Prima Court przy ul. Nowogrodzkiej 68 oraz kamienicę we Wrocławiu. O sprawie czytamy w portalu Thecity.com.pl

"Serek" trafił w ręce parafii ewangelicko-augsburskiej jako rekompensata za zabrane Kościołowi majątki. Wartość działki miasto wyceniło wówczas (2005) na 32,7 mln zł. Obecna, dość nietypowa transakcja jest wynikiem konkursu ogłoszonego przez parafię jeszcze w czerwcu 2013 roku. Do konkursu przystąpił m.in. Griffin, który wcześniej od hiszpańskiej firmy Harmonia Gruppo kupił sąsiadujący z tym terenem grunt o powierzchni 1500 mkw. Parafia proponowała w projekcie, by nieruchomości, które ma dostać w zamian za "serek" zlokalizowane były w Warszawie lub w innych miastach wojewódzkich. Ich wartość miała być adekwatna do wartości rynkowej działek parafii. Oferta Griffina została uznana za najbardziej korzystną.

W skład portfolio Griffin Group oprócz serka wolskiego znalazł się teren centrum handlowego przy ul. Towarowej 22 (a także sąsiadujących z nim działek), o łącznej powierzchni ponad 6,2 ha. Wcześniej inwestor wylicytował również od Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego" nieruchomości przy ul. Miedzianej w Warszawie, o łącznej powierzchni ponad 15 tys. mkw. wraz ze znajdującymi się na ich terenie budynkami. Finalizacja transakcji zaplanowana została na styczeń 2015 roku.

d1ocuhm

Dzięki tym transakcjom Griffin Group stał dyspozytorem jednej z największych powierzchni możliwych do komercyjnego wykorzystania w biznesowym centrum stolicy.

d1ocuhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ocuhm