Trwa ładowanie...

Paraliż na Okęciu

Pasażerowie czekają w gigantycznych kolejkach

Share
Paraliż na Okęciu
d48rp6t

Gigantyczna kolejka, opóźnione odloty i wściekli pasażerowie - to efekt zaostrzonej kontroli bezpieczeństwa na warszawskim Lotnisku Chopina - czytamy na portalu gazeta.pl .

Kolejka do odprawy bezpieczeństwa ciągnie się przez całą strefę kolejkową, aż do hali głównej. Odloty są opóźnione o około pół godziny. - Nie ma żadnych nowy przepisów, zaostrzających kontrolę. Strażnicy Ochrony Lotniska po prostu dokładniej stosują się do obowiązujących procedur - wyjaśnia Radosław Żuk, dyrektor Biura PR na Lotnisku Chopina. - (...) Może to mieć związek ze sprawą ujawnioną wczoraj przez lubelską "Gazetę": na tamtejszym lotnisku kontrolerzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego bez problemu wnieśli do samolotu nóż i trzy atrapy bomby.

Radosław Żuk zapewnił również, że tak długie kolejki na lotnisku są niedopuszczalne i odbiegają od przyjętych standardów obsługi pasażerów. Jeszcze dziś w sprawie kolejek władze portu lotniczego będą dyskutować ze Służbą Ochrony Lotniska. Rozwiązaniem problemu może być otwarcie dodatkowych stanowisk do odprawy. Oznacza to wezwanie do pracy większej liczby pracowników służby.

d48rp6t

Podziel się opinią

Share
d48rp6t
d48rp6t