Trwa ładowanie...
d164fu9

Paraliż Warszawy - wypadki i korki, większość ulic w centrum zamknięta

Duże utrudnienia i niemal sparaliżowane centrum Warszawy - to efekt zamknięcia większości ulic w centrum miasta. Wszystko przez wizytę wiceprezydenta USA Mike'a Penca. W kilku miejscach Warszawy doszło też do wypadków, które zablokowały przejazd do innych dzielnic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa, poniedziałkowe utrudnienia na drogach
Warszawa, poniedziałkowe utrudnienia na drogach (East News, Fot: WOJTEK LASKI)
d164fu9

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych zakończył swoją wizytę w Polsce po godzinie 14:00. Mike Pence wraz z małżonką odlecieli do Irlandii.

Tuż po 14:00 ZTM poinformowało o przywróceniu przejazdu wzdłuż Al. Jerozolimskich oraz na odcinku al. Jana Pawła II - ul. Chałubińskiego. Zmiany dotyczą linii tramwajowych, które wróciły na swoje trasy.

Powoli otwierana jest także ul. Żwirki i Wigury. Autobusy wracają na swoje trasy. Jednak rozładowywanie korków potrwa. Kilkanaście minut wcześniej, służby komunikacji miejskiej poinformowały, że stopniowo przywracają ruch. Otwarto most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie (do centrum) i ul. Marszałkowską.

d164fu9

Zdecydowana większość wyłączanych z ruchu ulic znajdowała się w Śródmieściu, na Ochocie i Mokotowie. - W samo południe ulice są tu zakorkowane, jak w godzinach szczytu. Kierowcy mają też problem na mostach. Ruch na moście Poniatowskiego praktycznie stanął - relacjonowali kierowcy.

Część samochodów próbowała ominąć korek i wybrała Saską Kępę i dojazd do Trasy Łazienkowskiej. Tam jednak na skrzyżowaniu Zwycięzców i Saskiej doszło do wypadku. Sparaliżowało to ruch na okolicznych ulicach i zmieniło kursowanie komunikacji miejskiej.

W poniedziałek rano doszło do karambolu 6 samochodów osobowych na Wisłostradzie. Na jezdni w kierunku Gdańska utworzył się duży korek.

d164fu9

W sumie w poniedziałek doszło do ponad 20 kolizji i wypadków w całej Warszawie.

Warszawska policja apeluje o cierpliwość

Warszawskie służby uprzedzały, że przez cały poniedziałek trzeba liczyć się z wyłączeniami ulicy Żwirki i Wigury, czyli głównej trasy dojazdowej do lotniska Chopina. Ma to związek z wyjazdem gości, zaproszonych na uroczystość 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W niedzielę utrudnienia nie były tak widoczne, bo ruch był znacznie mniejszy. W poniedziałek było gorzej na stołecznych ulicach, bo dodatkowo skończyły się wakacje, jest więcej samochodów i zmienił się rozkład wielu linii autobusowych i tramwajowych.

d164fu9

Przez większą część poniedziałku niemożliwy był przejazd ul. Emilii Plater - po stronie zachodniej na odcinku od ulicy Pańskiej do ulicy Złotej oraz od Alej Jerozolimskich do ulicy Świętokrzyskiej po stronie wschodniej. Po godzinie 9 wyłączony został również ruch tramwajów w Alejach Jerozolimskich oraz na ulicy Marszałkowskiej.

W poniedziałek bilety obowiązujące w komunikacji miejskiej w Warszawie są honorowane z pociągach.

Źródło: policja/ tvnwarszawa.pl

d164fu9

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

d164fu9

Podziel się opinią

Share
d164fu9
d164fu9