Trwa ładowanie...

Parapetówka na Młynarskiej. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy

Działalność zainauguruje zapoznawcza impreza.

Parapetówka na Młynarskiej. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy
d2qqdyd
d2qqdyd

W Warszawie pojawia się nowe miejsce przyjazne sąsiadom. Klub przy ul. Młynarskiej 35a otwiera się na inicjatywy mieszkańców, tworząc przy tym własną ofertę programową. Organizatorzy zapraszają na weekend otwarcia w dniach 26-28 lutego.

Działalność zainauguruje zapoznawcza parapetówka. W programie także: warsztaty kreatywnego pisania, gra na interaktywnym obrazie, odkrywanie historii Woli, budowanie miasta z klocków i gry towarzyskie.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: mlynarska@wck-wola.pl, tel.: 22 631 30 51.

Program weekendu otwarcia:

26 lutego, piątek

d2qqdyd

17:00 - 20:00 Loesje – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część I).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.

27 lutego, sobota

9:00 – 12:00 Loesje – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część II).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.
10:00 – 12:00 Co nas kręci na Woli? Młynów i jego wiatraki - warsztaty architektoniczne „MiastoKlocki”. Spróbujemy odtworzyć ruchliwy klimat dzielnicy z początków XIX w., budując miasto, a w nim młyny! Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat.
10:00 – 13:00 Śniadanie po sąsiedzku – przynieś coś dobrego na wspólny stół i zjedz śniadanie razem z nami. Przy okazji opowiemy o nowym klubie i zachęcimy do zgłaszania własnych pomysłów na działania.
13:00 – 14:00 Siła pasji – występ pasjonatów poezji, gry na pianinie i śpiewu w wykonaniu Andrzeja Kowalczyka (didżej, prowadzący Dancingi Międzypokoleniowe) Wandy Trentowskiej (amatorka śpiewu obdarzona niskim, ciepłym głosem) Maria Sołtan-Dobrzyńska (pełna pasji miłośniczka śpiewu i poezji, prowadzi grupę Wędrowniczki), Mirosław Zygmunt i Marek Jaszczur (wolni i niezależni amatorzy działań teatralnych).
16:00 – 18:00 Wernisaż interaktywnej dźwiękowej instalacji Dotyk i Prąd.
Koncert improwizowany w wykonaniu Sean'a Palmera (aktor, wokalista, założyciel chóru eksperymentalnego Gre Badanie), Pawła Szamburskiego (klarnecista, improwizator, współzałożyciel wydawnictwa muzycznego Lado ABC, członek duetu SzaZa) i Patryka Zakrockiego (skrzypek, improwizator, współtwórca Gabinetu Masażu Ucha Wewnętrznego, członek duetu SzaZa).

28 lutego, niedziela

d2qqdyd

10:00 – 12:00 Wola w Ruch - tworzenie animacji poklatkowej zainspirowanej starym zdjęciem Młynowa. Podczas warsztatu stworzymy krótką filmową opowieść, łączącą przeszłość, teraźniejszość i wyobraźnię uczestników. Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat.
12:00 – 13:30 Spotkanie z historią Młynowa.
Zagłębimy się w przeszłość dzielnicy – wolne elekcje (pomnik), prześledzimy rozwój regionu (od terenów rolniczych i ogrodniczych po rozwój przemysłu), cmentarze ewangelickie i ważne przedwojenne obiekty Młynowa, opowiemy o etymologii nazw ulic i regionu. Wykład poprowadzi Patrycja Jastrzębska (historyk sztuki, pomysłodawczyni „Tu było to stało” i prezeska Stowarzyszenia „Masław”).
13:30 – 17:00 Popołudnie z grami dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów, które poprowadzi Mariusza Serafin, członek grupy FANI GIER. Niebanalna rozrywka przy grach familijnych, logicznych, strategicznych, ekonomicznych i towarzyskich. Będzie również możliwość nauki gry w brydża.

d2qqdyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qqdyd