Trwa ładowanie...

Park na Powiślu chcą zamienić w imprezownię

W parku im. Janiny Porazińskiej mają powstać pawilony gastronomiczne i droga dojazdowa do nich - mieszkańcy są przeciwni

Park na Powiślu chcą zamienić w imprezownię
d13pg4d
d13pg4d

Ostatnio pisaliśmy o proglemach klubokawiarni Grawitacja, która ma zniknąć z Powiśla - jak argumentował zarządca budynku przy Browarnej 6, nie chce, aby studenci "*czytali dużo książek, a nie pili po 16 piw do 6 rano".* Taki argument jest o tyle absurdalny, że w Grawitacji odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych - najczęściej za darmo.

Jak widać, jedni chcą na Powiślu likwidować lokale, w kórych warszawiacy się bawią, a inni chca stawiać nowe. I to kosztem zieleni miejskiej. Jak informuje rozgłośnia radiowa RDC, w parku im. Janiny Porazińskiej, autorki bajek, mają powstać pawilony gastronomiczne i droga dojazdowa do nich. Takie plany na zagospodarowanie terenu ma miasto. Z tego pomysłu niezbyt zadowoleni są mieszkańcy.

Ten park to jeden z ulubionych zakątków nie tylko najmłodszych mieszkańców Powiśla i okolic. Jest tu sporo zieleni, a alejki mają nazwy bohaterów bajek polskiej pisarki - takie jak "Kozucha Kłamczucha", "Dwie Dorotki”, “Ele Mele”, lub “Psotki i Śmieszki”. W parku stanęła też m.in. "Czarodziejska ławka". *Zielony obiekt powstał niedawno - bo jesienią 2011 roku. *

d13pg4d

Do dzisiaj można było składać uwagi do kontrowersyjnego planu zagospodarowania tego terenu. Zrobił to radny Dzielnicy Śródmieście , Daniel Łaga. Nie chce, aby z miejskiej oazy spokoju zrobiono centrum imprezowe. "Jak powstaną kolejne pawilony to lokale nie będą działały aktywnie w dzień, ich aktywność będzie się rozpoczynała od godziny 20 a kończyła o 4 rano".

Drugą uwagą do planu jest* przedłużenie ul. Czerniakowskiej*, czyli budowa drogi dojazdowej poprzez zieleńce i podwórka.

d13pg4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13pg4d