Trwa ładowanie...

"Parkuj i jedź" na Żeraniu. Ile samochodów się zmieści?

Pod koniec września tego roku Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie analizy wielkościowej i lokacyjnej nowego parkingu P+R.

"Parkuj i jedź" na Żeraniu. Ile samochodów się zmieści?
d1c8oad

W poniedziałek o godz. 10.00 minął termin składania projektów do przetargu na opracowanie dotyczące parkingu typu P+R, który miałby powstać na Żeraniu. Firmy przystępujące do konkursu musiały przedłożyć odpowiednie dokumenty z oszacowaniem wielkości parkingu i określeniem prawdopodobnych jego użytkowników.

Pod koniec września tego roku Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie analizy wielkościowej i lokacyjnej nowego parkingu P+R, który miałby znajdować się przy stacji PKP Żerań, pomiędzy nasypem kolejowym a ul. Marywilską. Prócz tych dwóch aspektów w dokumentach przetargowych miały znaleźć się wstępne koncepcje architektoniczne, plany dojazdu i szacunkowy koszt budowy nowego parkingu. Opracowanie ma być gotowe w ciągu 40 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Bezpłatnie, ale nie dla każdego

P+R na Żeraniu miałby powstać w ramach trzeciego etapu rozbudowy warszawskich parkingów "Parkuj i Jedź". W tej chwili warszawiacy mają do dyspozycji czternaście tego typu obiektów.

d1c8oad

System parkingów „Parkuj i Jedź” (Park & Ride) umożliwia bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny:

  • bilet dobowy,
  • bilet weekendowy,
  • bilet weekendowy grupowy,
  • 30-dniowy,
  • 90-dniowy,
  • bilet seniora,
  • bilet dla dzieci z rodzin z trójką dzieci,
  • dokument uprawniający do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę.

W innym przypadku użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia przy wyjeździe z parkingu jednorazowej opłaty za wynajem miejsca parkingowego w wysokości 100 zł.

d1c8oad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c8oad