Trwa ładowanie...

Patti Smith zaśpiewa w Warszawie!

Jedna z legend punk rocka amerykańskiego wystąpi 17 sierpnia w amfiteatrze w Parku Sowińskiego

Patti Smith zaśpiewa w Warszawie!
d4c7w90
d4c7w90

Patti Smith jest amerykańską piosenkarką, pisarką, malarką. Jest postacią nietuzinkową. Swoimi tekstami wprowadziła muzykę rockową w nowy, intelektualny wymiar.

Wielką sławę przyniósł jej debiutancki album "Horses", który trafił na listę 100 najważniejszych płyt wszech czasów. Jest ikoną światowego punk rocka, która wniosła do niego pierwiastek zaangażowania społecznego, feminizmu i poezji.

"Horses" uchodzi za jeden z najważniejszych i najbardziej ekscytujących debiutów w historii szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej, a jego czarno-biała okładka z fotografią Patti, należy do najbardziej rozpoznawalnych.

d4c7w90

W trakcie swojej - prawie czterdziestoletniej - kariery Smith była laureatką licznych nagród i nominacji. W 2005 roku francuski Minister Kultury uhonorował ją tytułem Commandeur des Arts et des Lettres, który jest najwyższym odznaczeniem artystycznym w tym kraju. Kilka razy była nominowana do nagrody Grammy. 12 marca 2007 roku została wprowadzona do Rock & Roll Hall of Fame.

Patti Smith w Warszawie zaśpiewa swoje największe przeboje, takie jak "Because the Night", "Gloria" oraz utwory z najnowszego albumu "Banga".

Bilety trafią do sprzedaży 28 lutego.

d4c7w90
d4c7w90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c7w90