Trwa ładowanie...

Paweł Adamowicz ze swoją aleją w Warszawie. Uroczystość już w tym tygodniu

Na piątek 14 lutego br. zaplanowano huczne odsłonięcie tablicy Pawła Adamowicza w parku w Warszawie. Stolica w ten sposób nada imię zamordowanego prezydenta Gdańska jednej z parkowych alei.
Share
Warszawa. Aleja w parku im. Tadeusz Mazowieckiego, biegnąca od ulicy Jazdów do ulicy Górnośląskiej, będzie nosić nazwę alei Pawła Adamowicza, styczeń 2020 r.
Warszawa. Aleja w parku im. Tadeusz Mazowieckiego, biegnąca od ulicy Jazdów do ulicy Górnośląskiej, będzie nosić nazwę alei Pawła Adamowicza, styczeń 2020 r.Źródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d44cnif

Na piątkową uroczystość w Warszawie zaproszono m.in. prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz najbliższych Pawła Adamowicz - żonę prezydenta Magdalenę Adamowicz oraz brata Piotra Adamowicza.

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy i symboliczne nadanie imienia zamordowanego prezydenta Gdańska alei w warszawskim parku zaplanowano na godz. 12:00. Goście i mieszkańcy Warszawy spotkają się w parku Tadeusza Mazowieckiego (wejście od ul. Jazdów, uliczką pomiędzy szkołą a ambasadą Niemiec).

Uchwałę w sprawie uhonorowanie zmarłego w zeszłym roku samorządowca radni Warszawy przyjęli 16 stycznia br. Wnioskował o to prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

d44cnif

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz wyzwał na debatę Kidawę-Błońską. Reakcja Borysa Budki

W głosowaniu nie wzięli udziału radni Prawa i Sprawiedliwości. Przypominali, że żadna ze stołecznych ulic nie została dotąd nazwana imieniem Lecha Kaczyńskiego. Ich zdaniem, to niedopatrzenie i powinno się to jak najszybciej stać.

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika podczas ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rany, jakie odniósł prezydent Gdańska spowodowały, że lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Trzy dni po jego tragicznej śmierci, podczas nadzwyczajnej sesji, stołeczni radni przyznali Pawłowi Adamowiczowi honorowe obywatelstwo Warszawy.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44cnif

Podziel się opinią

Share
d44cnif
d44cnif